Ką reikia žinoti prieš šuns dresavimą?

Auginti šunį – ne tik malonumas ar pramoga, tačiau ir ypatingai didelė atsakomybė bei pareiga. Kiekvienam augintiniui reikia meilės ir rūpesčio. Lygiai taip pat kiekvieną šunį verta išdresiruoti. Šunų dresavimas visų pirma leis augintiniui suprasti, kad Jūs esate ne tik jo maitintojas, tačiau ir šeimininkas, o tai leis padaryti šunį nepalyginamai paklusnesniu. Visgi, ką reikėtų žinoti prieš pradedant dresiruoti šunį?

Šunų dresūraVienas iš svarbiausių dalykų, tai faktas, jog kiekvienas šuo gali būti išdresiruotas – nepaisant jo veislės ir netgi amžiaus, skiriasi tik laikas, kurio reikia, kad šunį pavyktų išdresiruoti. Pavyzdžiui, išmokyti Sibiro haskį komandos „Sėdėk“ yra ganėtinai sunku – tam bent jau savaitės gali prireikti net geriausiam specialistui. Štai tą pačią komandą vokiečių aviganis gali išmokti tik per kelias minutes. Tai nebūtinai reiškia, kad šuo yra kvailesnis, tiesiog jis sunkiau pripažįsta šeimininko buvimą „vadu“.

Dar viena neteisinga nuomonė yra ta, jog suaugę šunys negali būti dresiruojami. Iš tikrųjų, amžius gali turėti šiokią tokią įtaką, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad dresiruoti neverta, nes tai nepavyks.

Vis tik jei neseniai įsigijote keturkojį augintinį, nelaukite ir užsiimkite šunų dresūra kuo anksčiau – taip sutaupysite ir savo brangaus laiko ir kantrybės. Galu gale, juk visada malonu turėti šunį, kuris be jokių vargų gali suprasti Jūsų komandas!

Tiesa, prieš dresuojant šunį pačiam būtina pasiruošti morališkai – šis procesas tikrai pareikalaus daug kantrybės, ypatingai jeigu dresiruojate tokią šuns veislę, kuri sunkiai pasiduoda žmogaus įsakymams ar tiesiog, jeigu dresiruojamas šuo jau yra ne pirmos jaunystės.

Taigi, galime pasakyti, kad šunų dresavimas visiškai nepriklauso nuo augintinio amžiaus ar jo veislės – visa tai tėra laiko, kurio prireiks, norint išdresiruoti šunį, klausimas. Taigi, įdėkite šiek tiek pastangų ir užsiimkite šuns dresūra!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *