Žiemos sodo įrengimas – praplėskite gyvenamąją erdvę

Gyvenamosios erdvės praplėtimas aktualus daugeliui namų savininkų, todėl vis dažniau tampa aktualus žiemos sodas. Tai vieta, kurioje galite sukurti savo ramybės oazę ir tuo pačiu metu praplėsti gyvenamojo būsto erdvę. Kas gali būti geriau už galimybę mėgautis saule, lietumi ir augalais sėdint žiemos sode?

Žiemos terasaJei susižavėjote žiemos sodo idėja, tai pirmiausia ką turite sužinoti – jo funkcijos gali būti labai įvairios: nuo paprasčiausios užuovėjos iki žiemą šildomos augalų oazės. Taigi, kokios paskirties žiemos sodo norite? Nuo to priklausys projektas. Tiesa, daugelis nuogąstauja dėl to, kad žiemos sodo įrengimas kainuoja brangiai. Žinoma, to paneigti negalima. Tai nėra pigus statinys, tačiau galima rasti alternatyvų, pavyzdžiui, vietoje didžiulio sodo rinktis mažesnį projektą, pavyzdžiui gal jums pakaktų 4×4 metrų žiemos sodo? O gal norite dar mažesnio? Jums gali tikti ir 3×2 metro statinys. Juk nereikia, kad jis būtų labai didelis. Aukščiau paminėtas plotas yra pakankamas komfortiškai leisti laiką tokiame sode, o ir kaina bus mažesnė. Kaina priklauso ne tik nuo konstrukcijos dydžio, bet ir nuo to, kokios medžiagos bus naudojamos. Kuo kokybiškesnės, tuo didesnė kaina. Vis dėl to, visuomet verta rinktis kokybę. Nebent jums reikia tik paprastos užuovėjos nuo vėjo, tuomet rinkitės patį paprasčiausią variantą.

Statant žiemos sodą svarbūs yra pamatai. Juos reikia sutvirtinti ir padengti hidroizoliacinėmis medžiagomis. Taip pat svarbi ir vandens nutekėjimo sistema. Kita svarbi konstrukcijos dalis – sienos ir stogas. Reikia rinktis kokybiškus profilius ir stiklo paketus. Verta paminėti, kad dažniausiai statant tokius statinius pasirenkami aliuminio profiliai, o ne mums įprasti plastikiniai. Tokiu būdu statinys atrodo itin estetiškai. Vis dėl to, koks žiemos sodas bus ir kokios medžiagos bus panaudotos – priklauso nuo jūsų. Reikia ypatingą dėmesį skirti ir stiklams. Jie turėtų būti dvigubi ir grūdinti. Visus reikalavimus, kokios medžiagos turi būti naudojamos, jums pasakys specialistai, kurie užsiima žiemos sodų įrengimu. Juos reikia rinktis atidžiai, nes nenusimanantys gali pridaryti papildomų bėdų, o ištaisyti netinkamai padarytus darbus ypatingai sudėtinga.

Stiklinis statinys leidžia praplėsti jūsų namo erdvę. Nuolat žaliuojantys augalai ir galimybė pro stiklines sienas ir stogą stebėti visus oro reiškinius, tokius kaip lietus, sniegas, saulė ar žvaigždėtas dangus, leidžia susilieti su gamta, tačiau jums net nereikia niekur išeiti. Jums tereikia mėgautis kiekvieną dieną tokiomis akimirkomis savo namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *