Apie pagrindines šeimos šventes – krikštynas ir vestuves

Kalbant apie šventes dažniausiai ypatingomis yra laikomos šeimos šventes. Juk tokios šventės išskirtinai  švenčiamos šeimos bei giminės rate, todėl jų metu suartėjama su svarbiausiais mūsų gyvenime žmonėmis. Viena svarbiausių šeimos švenčių yra krikštynos. Nuo pat senų laikų ji laikoma labai reikšminga. Buvo manoma, kad žmogus tampa pilnateisiu bendruomenėje tik po krikšto. Dažnai buvo baiminamasi, kad kol vaikas nepakrikštytas, tol jis yra labai nesaugus, nes jį globoja tik tėvai.  Todėl gimusį kūdikį stengdavosi krikštyti kuo greičiau. Neretai naktimis iki krikšto, prie mažylio lovelės budėdavo tėvai, kad laumės vaikelio nesukeistų su laumiuku.

krikštynų atributikaŠiais laikais kuomet nebėra bijoma dvasių, nužiūrėjimo ar laumių, krikštyti vaikelio neskubama. Prieš krikštijant yra laukiama kol vaikas paaugs ir sustiprės. Paprastai šventė ilgai planuojama ir keliama praėjus metams po vaikelio gimimo.

 Nors bėgant laikui krikštynų tradicijos ėmė keistis, tačiau ši šventė iki šių laikų išliko viena svarbiausių. Juk krikštynos įvyksta tik kartą gyvenime, todėl tėveliai stengiasi suruošti tikrą puotą. Šeimos nariai norėdami sukurti įsimintiną ir išskirtinę šventę, vaikeliui renkasi įvairią krikštynų atributiką. Juk tinkamai pasitelkiant įvairią atributiką galima sukurti spalvingą ir įsimenamą šventę sau ir savo mažyliui. Kiekvienas tokiai šventei renkasi specialų tortą ar drabužėlius, tačiau skatinčiau pamėginti  ir kitokią krikštynų atributiką. Įsivaizduokite kokią šventinę nuotaiką gali sukurti tinkamas apšvietimas panaudojant žibintus, ar kiek džiaugsmo vaikeliui suteiktų narveliuose matomi, kad ir netikri paukšteliai. Nepamirškite pasirūpinti iš šventės dalyvių užimtumu, pavyzdžiui,  galite teikti medalius ar diplomus su krikštynų atributika mažylio krikšto tėveliams, seneliams, broliukui/sesutei  už geriausio vaikelio prižiūrėtojo, linksmintojo ir panašų vaidmenį. O ką jau kalbėti apie mažylio fotosesiją, juk pasitelkiant įdomią atributiką, galite sukurti pasakų, animacinių filmų įvaizdį.

Nors krikštynos yra labai svarbi šventė, tačiau neabejotinai daugeliui žmonių pati svarbiausia šventė yra vestuvės. Turbūt nei vienos vestuvės neįsivaizduojamo be torto, baltos suknelės ar jaunosios puokštės. Šiuo metu egzistuoja itin įvairios vestuvių idėjos, nes vis daugiau sužadėtinių nori, kad jų vestuvės būtų išskirtinės ir itin įsimintinos. Pavyzdžiui įprasta baltą ar gelsvą vestuvių spalvą paįvairinant ryškiomis mėlynos ar raudonos spalvos detalėmis: popieriniais gaubtais, žibintais, vazomis, žvakidėmis ir panašiai. Tačiau paprastai rasti tokią  įmantrią atributiką yra gana sudėtinga. Juk nesinori pirkti 10 žvakidžių, kurios bus reikalingos vienam kartui. Todėl puiki alternatyva tokias detales išsinuomoti. Itin patogu originalios vestuvių idėjos rūpesčius patikėti specialistams, kurie stengsis išpildyti kiekvieną jūsų norą. Neužmirškite, kad jūsų vestuvių vizija gali virsti realybe!

1 komentaras

  1. Simona

    Vis daugėja porų, kurios nusprendžia turėti tradicines vestuves, su visa reikiama atributika bei tradicijomis, tokiomis kaip sutartinės. Tokio tipo šventė bus išskirtinė bei įsimintina visiems jos dalyviams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *