Staliaus gyvenimas

Modernūs virtuvės baldaiDidelių firmų virtuvės baldų gamyba vyksta masiškai. Patogūs baldai gaminami arba konvejerio būdu, arba užsakant juos iš kitų mažesnių firmelių. O kaip baldus gamina žmonės, kurie viską nuo A iki Z daro patys? Kaip gyvena staliai? Apie tai kalbamės su baldų gamintoju Petru.

Kaip tapote staliumi?

Nuo vaikystės prisimenu, kaip eidavau laisvu metu į garažą pas senelį. Mano tėtis pats garaže mėgdavo tik motociklą pakrapštyti, o man būdavo įdomiau, kaip yra pagaminami kokie nors baldai. Taigi, staliumi tapau labiausiai senelio dėka, kuris mane ant tokio kelio ir užvedė. Tikrai visada norėjau būti staliumi, nes man patiko tai, ką senelis daro. Pats geriausias kvapas būdavo skiedrų, medienos kvapas, kuris apimdavo visą garažą po to, kai baigdavo senelis darbus. Tada dar nežinojau, kad turi būti patogūs baldai, patvarūs. Pats irgi konstruodavau kažkokius žaislinius. Buvau sesei padaręs lėlių namelį, ji labai jį mėgo. Aišku, žaislinių virtuvės baldų gamyba neprilygsta tikrų, kai dabar pagalvoju. Vėliau ėjau mokytis į profesinę mokyklą, bet mokslus netgi mečiau, nes ten negavau tiek žinių, kiek norėjau, ir teko eiti iškart dirbti, nes labai to norėjau.

Su kokiomis medžiagomis labiausiai mėgstate dirbti?

Visada sakiau, kad su mediena staliui dirbti yra tikra šventė. Bet žinote, čia jau toks pamatinis nesikeičiantis dalykas, tai net nėra ką apie tai kalbėti. Bet šiaip kaip meistras aš labai mėgstu išbandyti ir visokias naujas medžiagas, naujus įrankius, laką, dažus. Visada meistras kažkiek pinigų sau pasilieka, o kažkiek atideda tam, kad galėtų investuoti į tai, jog galiausiai galėtų kažką dar brangesnio nusipirkti.

Kokius virtuvės baldus dažniausiai žmonės užsako?

Dažniausiai jeigu užsako iš manęs, tai jiems reikia nestandartinių. Tokius ir įmonės iš manęs užsakinėja. O paprastus baldus, ten kokį paprastą stalelį ar lentyną, jie perka iš parduotuvių. Labai dažnai virtuvei reikia nestandartinių baldų, visų tų spintelių komplektų, kadangi žmonės nori net ir į mažas labai erdves sutalpinti virtuvę.

Kuo virtuvės baldų gamyba išskirtinė kitų baldų gaminimo atžvilgiu?

Tai veikiausiai tuo, kad turi maksimaliai apgalvoti funkcionalumą, ir dar turi būti gražu. Svetainei kokiai kai kurie daiktai gali būti šiaip gremėzdai, svarbu, kad gražūs. O virtuvėje reikia viską labai logiškai išdėstyti, padaryti taip, kad kuo paprasčiau vėliau žmogui būtų tokioje virtuvėje gyventi.

Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *