Vidaus baseinai – kada ir kodėl verta?

Baseinas – išskirtinė poilsio erdvė, formuojanti namų stilių. Tai prabangos prekė, pasižyminti praktine nauda. Vandens pramogos – puikus būdas pailsėti po sunkių dienos darbų, pasimėgauti ramybe ir laisvalaikiu su draugais ar šeimos nariais. Nepriklausomai nuo to, ar jus domina vidaus baseinai plaukimui ar hidromasažiniai baseinėliai, vanduo sustiprins sveikatą ir leis užmiršti rūpesčius. Tiesa, jei norite džiaugtis patikimu, kokybišku ir ilgaamžiu baseinu, kreipkitės į šios srities profesionalus.

Baseinas namuosePlaukimo baseinai stiprina raumenis, gerina kraujotaką, suteikia daugiau jėgų ir ištvermės. Tai puikus būdas, padedantis kovoti su antsvoriu ir stiprinti fizinį pasirengimą. Hidromasažiniai SPA baseinai atpalaiduoja ir masažuoja įtemptus kūno taškus. Vandens masažas gerina savijautą, stiprina imunitetą, mažina nervinę įtampą.

Lauko ir vidaus baseinų skirtumai

Visi baseinai skirstomi į dvi atskiras kategorijas: lauko ir vidaus baseinus. Lauko baseinai yra sezoniniai, paprastai naudojami tik vasaros metu. Tiesa, specialios uždangos ir vandens šildymo įranga prailgina maudynių trukmę iki 9–10 mėnesių. Vidaus baseinai naudojami visus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Iš kitos pusės, minėtoji įranga reikalauja gana daug erdvės ir nuolatinės priežiūros. Žinoma, SPA baseinėliai yra nedideli ir kompaktiški, todėl pritaikomi net ir mažos erdvės patalpoje.

Specialistai primena, kad lauko baseinai reikalauja daugiau priežiūros ir laiko, kadangi jo savininkas turės rūpintis šiukšlių ir lapų griebimu, dažnesniu baseino sienų ir dugno valymu, be to, baseinas turi būti ruošiamas vasaros ir žiemos sezonui. Tiesa, beveik visais atvejais viduje montuojamų baseinų vanduo yra šildomas, kas reikalauja papildomų išlaidų (baseino vanduo gali būti šildomas elektra, šilumos siurbliais, saulės kolektoriais ar katilu).

Ilgaamžiam naudojimui – profesionali baseinų įranga

Kad baseinas atitiktų jam keliamus kokybės reikalavimus, būtina pagalvoti apie profesionalią įrengimo sistemą. Išskiriami du pagrindiniai baseino tipai – su persipylimo arba skimerine sistema. Baseinai su persipylimo sistema yra estetiškai patrauklesni, jų vanduo yra tame pačiame lygyje su grindimis, tačiau baseinų įrengimas yra sudėtingesnis ir brangesnis. Baseinai su skimerine sistema kainuoja mažiau, be to, jų įrengimas yra gerokai paprastesnis. Dėl konkretaus sprendimo būtina pasitarti su baseinų gamintojais ir montuotojais, kurie padės priimti optimaliausią variantą individualioje situacijoje. Apskritai, baseinų įrangos pardavimas – gana sudėtinga, patirties ir praktikos reikalaujanti sritis. Neteisingai priimtas sprendimas gali pareikalauti didelių išlaidų ateityje. Vidaus baseinai gali skirtis savo dydžiu, formomis ir dizaino sprendimais. Nuo pasirinkto baseino tipo priklauso ir įrangos komplektacija bei kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *