Sodo nameliai

Turbūt ne vienam mūsų atostogos ar savaitgaliai asocijuojasi su laiku, praleidžiamu sodyboje. Čia ne tik tenka nudirbti kai kuriuos darbus, bet tai – ir puiki vieta atsipalaiduoti po sunkių darbų ir miesto pilkumos. Kai kuriems žmonėms tiesiog nesuvokiama, kaip vasarą galima leisti laiką mieste, nes šiltąjį sezoną sieja su poilsiu gamtoje ir kartais – su darbais sode ar darže. Sodo nameliai paprastai būna įrengti tik vasarai, tačiau vis dažniau juos aplankoma ir žiemą, taigi, reikia pagalvoti ir apie jo šildymą.

Sodo nameliaiDaug kas klausia, kokį šildymo įrenginį geriausia pasirinkti: židinį ar krosnelę. Kadangi sodo nameliai pakankamai nedideli, taigi, turbūt geriausias pasirinkimas – židinys, nes jis puikiai tinka apšildyti nedideles patalpas. Tačiau, jei sodo namelis turi daug nedidelių patalpų, kurias reikia apšildyti, tuomet geriau rinktis krosnelę, nes ji geriau apšildys daug nedidelių patalpėlių. Jei labiau domina kaina – krosnelės yra kur kas pigesnės nei židiniai. Pastarieji paprastai siejami su prabanga, tačiau kartais jiems įrengti naudojamos pigios medžiagos. Vis dėlto, to daryti nepatartumėte – jei kaina yra pagrindinis kriterijus, renkantis šildymo įrenginį, tokių atveju vis dėlto geriau rinktis krosnelę. Židiniai prieš krosneles turi vieną didžiausių pranašumų – jiems keliami mažesni priešgaisriniai reikalavimai. Tačiau tai, žinoma, tikrai nereiškia, kad krosneles naudoti nėra saugu.

Jei nameliai lankomi tik šiltuoju metų laiku, tokiu atveju apskritai nereikia rūpintis dėl šildymo įrenginių, tačiau, jei turite daržą ar sodą, kartais neįmanoma išvengti šildymo sistemos įrengimo. Paprastai pavasarį, kuomet dar tik sodiname daržoves, būna pakankamai vėsu, o kartais tiesiog norisi sušilti namuose. Arba, jei nespėjate visų darbų nudirbti per vieną dieną, sodo namelyje tenka nakvoti, o jei jame nėra šildymo įrenginių, nakvoti būna dar pernelyg šalta. Tas pats ir rudenį – kuomet nuiminėjame paskutinį derlių, lauke jau būna pakankamai šalta. Taigi, be šildymo sistemos išsiversti nepavyks. Tai pasiteisintų tik tuo atveju, jei atvažiuojate į sodybą tik šiltomis dienomis, kada norite pasideginti, su draugais išsikepti kepsnių  ar šiaip pasimėgauti gamta. Vis dėlto. Lietuvos orai ne visada džiugina, taigi, ne visada pavyksta išsiversti be šildymo. Gamta mėgsta „krėsti pokštus“ bet kuriuo metų laiku, taigi, šildymo sistema pasirūpinti tikrai vert – juk kartais tikrai jauku atvykti į sodo namelį ir žiemą bei pasimėgauti nuostabiu gamtos peizažu, taigi, viskuo derėtų pasirūpinti iš anksto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *