Refliuksas ir kaip jį gydyti?

Refliuksas dažnai vadinamas šiandieninės civilizacijos rykšte. Tai labai paplitęs susirgimas ir jos atvejų daugėja. Negydoma liga gali baigtis vėžiu, tačiau kaip ją gydyti, jeigu ilgą laiką ji neduoda jokių simptomų.

Kas yra refliuksas?

Refliuksas gydytojų įtariamas, kuomet pacientas skundžiasi kąsnio pojūčiu gerklėje, dėl kurio jis negali valgyti ir ryti, gerti. Lietuvoje kas trečias žmogus jaučia šiuos pojūčius. Kas yra refliuksas – gydytojai dažnai nusako kaip streso sukelta liga, kuri pasireiškia kosuliu, rijimo sutrikimu, dažnu krenkšėjimu, lyg deginimu už krūtinkaulio. Refliukso sukeltas kosulys gali pradžioje atrodyti kitos ligos priežastimi ir tik gydymo procese pastebima, kad kosulį kelia refliuksas. Negydomi refliuksai gali sukelti komplikacijas – opas, vėžį.

Gydymas

Problemos su refliuksuYra net kelių rūšių refliuksai, t.y. rūgštinis, tulžinis, mišrus ir dujinis. Pirma pagalba yra refliukso gydymas liaudies medicina ir reguliuojama mityba. Pacientai dažnai klausia – refliuksas ka valgyti? Medikai sako, kad svarbu ne tik ką, tačiau ir kada. Refliuksai yra streso palydovai, todėl pacientams būtina valgyti bent tris kartus į dieną reguliariai: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Vakarienę valgyti reiktų bent tris ar daugiau nei tris valandas iki miego. Atsisakyti aštraus ir riebaus maisto. Vengti gazuotų gėrimų, alkoholio, citrusinių vaisių. Kuomet refliuksas vaikams nustatomas, dažnai, tėveliai daro klaidą ir pereina prie košės rėžimo. Tačiau to daryti nereikėtų. Vis dėlto, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju.

Tad ka valgyti sergant refliuksu? Mitybą turėtų praturtinti varškė, medikai pastebi, kad refliuksas jaučia įtaką nuo maisto, kuriame gausu vitaminų E. Nors daug mokslinių tyrimų šia tema nėra.

Vaistai

Refliukso gydymas naturaliomis priemonemis yra labai populiarus. Refliukso gydymas homeopatiniais vaistais, kuriuose yra jūros dumblių skaidulų.

Naujausi vaistai nuo refliukso yra dar vienas puikus pasirinkimas. Galima paminėti magnio alginatus iš rudųjų jūros dumblių. Patekę į skrandį jie išbrinksta ir sudaro lyg natūralų želė kamštį, kuris užkerta kelią skrandžio rūgštims patekti į stemplę. Po kelių valandų želės konsistencijos medžiaga pasišalina iš organizmo.

Šis vaistas tinkamas ir mažiems vaikams, kūdikiams, besilaukiančioms ir maitinančioms mamoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *