Automobilių stiklai kelionėje ir po jos

Jeigu patekote į avariją, gali būti reikalingas automobilių stiklų remontas. Tai – įprastas žmonių požiūris, kai jie pamato mašiną su sudaužytais stiklais. Tačiau kartais automobilių stiklai Klaipėdoje dūžta ir be didelių avarijų. Kaip taip gali būti? Nustebsite. Tačiau, pasirodo, kad tikrai gali.

Kelionė į Klaipėdą

Auto stiklaiĮ Klaipėdą nutarėme važiuoti šiltą rugsėjo savaitgalį, nes vasarą vis neturėjome progos. Per langus matėsi puikiausi vaizdai. Matėme, kaip gražiai per stiklus spindi laukai. Geltonuoja kukurūzų burbuolės laukuose, gražiai atrodo viskas. Tik mūsų mašina it užkeikta – labai jau keistai burzgia. „Kažkas su šildymo sistema, labai stipriai kaitina“, – tada pasakė vairuotojas ir automobilio savininkas, dar nežinojęs, kokią kitą problemą tas per didelis kaitinimas vėliau sukels. Taigi, nuvažiavome tikrai smagiai, keliavome per Panemunę, vis sustodavome Panemunės pilyse, Raudonės pilyje. Lipome į piliakalnius. Dėl to kelionė užtruko ilgiau, bet ji pati buvo pažintinė ir labai daug sukėlė gerų įspūdžių.

Netikėta nelaimė

Kaip sudužo jūsų automobilio stiklai, ar kas nors metė akmenį? Girdėjome ne kartą tokį klausimą. Dar kiti spėliojo, ką pavogė iš mašinos. Mat visas automobilis – kuo gražiausiai tvarkingas, nieko blogo jame. Niekas neįlenkta, taigi, tikrai ne avarija. Tačiau štai stiklas iškultas į šipulius. Keista, nes iškultas galinis, ne šoniniai, per kuriuos įsilaužiama. Turbūt dėl to taip žmonės Klaipėdoje ir klausinėjo. Ir visgi – netikėtumas, nė vienas nesate teisus. Automobilio stiklas tiesiog pats ėmė ir sprogo. Mes važiavome, kaip tik niekas nesėdėjo ant galinės sėdynės, buvo šaltoka. Staiga užpakalinis stiklas sprogo. Visa tai matė aplink važiavę žmonės. Kaip tik stovėjome prie šviesoforo, taigi, ši nelaimė nesutrikdė vairuotojo, ir jis nepadarė kokio nors staigaus manevro dėl to, galėjusio pražudyti visus. Mes staigiai pasukome į kitą pusę ir pasistatėme. Taip – stiklai tiesiog ėmė ir sprogo, visai be jokio perspėjimo. Taip nutiko veikiausiai dėl to, kad įtampa buvo didelė. Kartais ji atsiranda dėl temperatūrų skirtumų. Mašinoje šilta, lauke šalta, stiklo kaitinamosios grotelės tiesiog karštos. Kartais toks stiklas skyla ir dėl to, kad buvo prieš tai netinkamai įtvirtintas arba užuot suteikus per remontą šio modelio mašinos stiklą, buvo įdėtas koks nors panašus. Taigi, iškart po šio nutikimo, teko keliauti ne į Nidą, kaip tikėjomės, o į auto servisą. Juk kur važiuosi su iškultais langais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *