Atsakingas padangų pasirinkimas

Padangos prekybaiJau visai neužilgo teks pasikeisti padangas, kaip reikalauja Kelių eismo taisyklės Lietuvoje. Keičiantis padangas reikėtų tai daryti gan atsakingai ir apgalvotai, norint, kad žieminės padangos tarnautų ne vieną sezoną bei būtų itin funkcionalios. Nors žinome, kad turime pasirinkimą iš trijų tipų padangų – vasarinių, žieminių bei žieminių su dygliais, vis dėlto reikėtų renkantis jas reikėtų būti atidiems ir atkreipti dėmesį į jų funkcionalumą bei charakteristikas.

Vasarai

Pagrindinis kriterijus renkantis vasarines padangas, tai jūsų kelionių keliai bei planuojami maršrutai. Daugiausiai planuojant važinėti asfaltuotu keliu reikėtų rinktis tylesnes ir komfortą garantuojančias padangas, kai tuo tarpu dažnai keliaujant gamtoje miško takeliais, važiuojant į sodybas reikėtų rinktis tvirtesnes, lengviau nelygų kelią įveikiančias padangas. Dažniausiai jos būna šiek tiek kietesnės bei storesnės gumos, taip labiau apsisaugant nuo įvairių pavojų pradurti padangą. Tinkamai parinktos vasarinės padangos padės lengviau įveikti atstumus.

Žiemai

Žieminėms padangoms turite kur kas platesnį pasirinkimą, tačiau vėlgi reikėtų atsižvelgti kokiu keliu planuojate važiuoti. Nuolat važinėjant mieste ar keliaujant autostrada galima rinktis paprastesnes žiemines padangas, kurios neįtakos nei kuro sąnaudų, nei Jūsų greičio, o kadangi asfalto dangos mieste yra dažniausiai nuvalomos, sukibimo turėtų tikrai užtekti. Įdomus faktas, jog įprastas padangas taip pat reikėtų rinktis, jei planuojate automobiliu keliauti po Europą, mat ne visose Europos šalyse galima važinėti su dygliuotomis padangomis, tad rinkdamiesi įprastą pasirinkimą apsidrausite nuo nemalonumų.

Žieminės padangos su dygliais turi labai kontrastingų privalumų ir trūkumų. Nors iš esmės jos, atrodo, yra kur kas saugesnės bei turinčios geresnį sukibimą su pagrindu, tačiau nepaslaptis, kad turi ir šiuos privalumus atsveriančių savybių. Žiemines padangas su dygliais rekomenduotina rinktis tiems, kurie žiemą važinėja po apsnigtus nelygius kelius – miškus, sodybas ir panašiai, tačiau keliaujant tik asfalto danga jos iš tikrųjų nėra tokios reikalingos. Taip, be abejo, jos yra saugesnės ir padeda įveikti nelygiu kelius, tačiau jos lygiai tiek pat turi savų minusų greičio bei kuro sąnaudų prasme. Mėgstantiems greitį ir taupiems asmenims gali tekti nusivilti, mat padangas su dygliais yra brangiau išlaikyti – jų „dėka“ yra sunaudojama kur kas daugiau kuro nei įprastai, o negana to, didelis sukibimas su pagrindu ir mažina leistiną greitį, todėl keliaujantiems autostradomis ar miestuose dygliai gali būti daugiau trūkumas, nei privalumas.

Ratlankiai latviškai – diski.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *