Vasarą praošė renginiai, skirti Čiurlioniui atminti

Čiurlionio atminimo renginiaiJei vasarą buvote iškišę nosį iš namų Kaune, turbūt pastebėjote, kad Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus nuolat organizavo įvairias parodas, renginius, koncertus, komiksų dirbtuves ir kitokį veiksmą muziejuje. Negaliu tvirtinti, kad už tai buvo atsakingas Ciurlionio fondas, bet, kad ir kas organizavo visus tuos renginius, buvo tikrai puiku. Tikiuosi, Ciurlionio fondas ir muziejai, taip pat kitos organizacijos, dirbančios po šio menininko vardu, nekonkuruoja tarpusavyje, o palaiko vieni kitų iniciatyvas ir kartu, bendrai puoselėja menininko kūrybą, neleidžia žmonėms jo pamiršti, suteikia šansą tai vis atrasti naujai.

Vyko komiksų dirbtuvės

Sekti tuos renginius pradėjau tik nuo birželio pabaigos. Nežinau, kaip tiksliai vadinosi tas ciklas, gal – Čiurlionis įkvepia kurti, nežinau ir ar Ciurlionio fondas, ar kažkokie kiti vieši bei privatūs fondai tai organizavo. Tačiau žinau, kad čia buvo labai modernūs ir geri renginiai. Ir jie labai gerai dera tokioje šiuolaikiškoje aplinkoje kaip Čiurlionio muziejus. Mane labai žavi visada atmosfera tokioje vietoje. Jau seniai buvau sakiusi, kad lietuviai turi pačius nykiausius ir nuobodžiausius muziejus pasaulyje, su tiesiog už stiklo sukištomis medalionų krūvomis, panašiai kaip karinės amunicijos muziejus Briuselyje. Tačiau keli muziejau – Nacionalinė dailės galerija Vilniuje, iš dalies Šiuolaikinio Meno centras, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus Kaune – padeda pradėti matyti tą lietuvių muziejų veidą naujai. Esu labai laiminga, kai galiu taip pasakyti. Pirmas renginys, į kurį nuėjau, tai buvo koncertas su populiariais lietuvių atlikėjais ir komiksų dirbtuvių parodos atidarymas su populiariais komiksų autoriais. Kaip supratau, darbus tada ant tvoros kabino studentai, kurie savaitę kūrė apie Čiurlionį. Buvo be galo smagu nauju žvilgsniu pamatyti tokius dalykus, aš visada džiaugiuosi, kai galiu atrasti kažką naujo, o dar ir šiek tiek juokingo, su geru humoro jausmu.

Vyko koncertai

Po to renginio užsikabinau ir pradėjau žiūrėti, kokių dar renginių buvo muziejuje. Ir kokių bus. O jų buvo visą vasarą, ir tai tikrai šaunu. Kadangi muziejus turi puikų vidinį kiemą, kuriame per renginius ir vyksta smagus veiksmas – pastatoma scena, atidaromas baras, netgi vyksta prekyba alkoholiu. O kodėl gi juo neprekiauti, juk, jeigu žmonės yra protingi, sąmoningi, intelektualūs, tai jiems alkoholis nekenkia, o tik maloniai nuteikia bendravimui per renginį. Buvau per vasarą dar du kartus ten atėjusi ir tikiuosi, kad tokių renginių Kauno mieste bus ir daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *