Plastikiniai ar mediniai langų rėmai?

Langai tampa aktualiu pirkiniu norintiems šilto pastato, todėl ieškomas pats geriausias sprendimas. Dabar populiarūs du pasirinkimai. Galima domėtis plastikinių arba mediniu langu gamyba. Kiekvienas pasirinkimas turi savo privalumų ir skirtumų, bet įvertinus tai, ko tikimasi iš prekės ir pastato galima pasirinkti labiausiai tinkančius gaminius.

Šilumos sulaikymas labai svarbus kriterijus. Dažnai manoma, kad tik plastikinis langas gali sulaikyti šilumą pastato viduje itin gerai. Tai nėra tiesa, nes ir medinis lango rėmas taip pat puikiai atliks tokią funkciją. Be to, medis yra natūrali medžiaga, kuri puikiai izoliuoja šilumą ir pagerina šilumos laidumo rodiklius. Pasak specialistų, tokia nuomonė apie blogai šilumą sulaikančius medinius langus atėjusi iš senų laikų. Dabar langų gamybos technologijos sparčiai pažengusios į priekį, todėl sandarumas tikrai aukštas. Neverta lyginti prieš pora dešimtmečių pagamintų medinių langų rėmų su šiuolaikiniais.

LangaiGarso sulaikymas taip pat svarbus kriterijus renkantis langus. Tiek plastikiniai, tiek ir mediniai sulaikys garsą tinkamai, jei bus pagaminti iš kokybiškų medžiagų ir tinkamai sumontuoti. Kaip privalumą mediniams langams galima paminėti tai, kad medis natūrali kvėpuojanti medžiaga. Tokie rėmai padės tinkamai palaikyti drėgmės balansą pastate.

Šiuolaikinė mediniu langu gamyba nenusileidžia, o kai kuriose vietose pralenkia plastikinius langus. Pavyzdžiui, kai kurie pirkėjai nuogąstauja, kad mediniai langų rėmai esant dideliems šalčiams užšals. Jei dėl to nerimaujama, tai galima rinktis aliuminiu kaustytus medinius langų rėmus. Tokie gaminiai yra atsparesni užšalimui. Be to, jie paprastai prižiūrimi.

Verta paminėti tokius atvejus, kuomet tenka rinktis atsižvelgiant tik į pastato išvaizdą. Nors atrodo, kad bet kokie langai gali tikti bet kuriam pastatui, tačiau tai nėra tikslu. Pavyzdžiui, rastinis namas tikrai nesuderinamas su baltais plastikiniais langais. Tokiu atveju aišku, kad galima rinktis rudos medžio imitacijos plastikinius langų rėmus, tačiau geriausia rinktis medinius rėmus. Kaip ir tarkim prie itin šiuolaikiško namo architektūros netiks mediniai langai, o puikiai atrodys plastikiniai.

Reikia paminėti ir esminį skirtumą. Plastikiniai langai lenkia medinius puikia kaina. Štai kodėl jų parduodama tiek daug. Vis dėl to vis daugiau žmonių pradeda vertinti natūralias medžiagas, tad grįžtama prie medinių langų. Mediena yra puiki medžiaga langams.

Tiek plastikiniai, tiek ir mediniai langai turi savo privalumų ir trūkumų. Kiekvienas atvejis, kuomet pirkėjui reikia apsispręsti ką pirkti yra individualus. Galutinis sprendimas priklauso nuo turimų pinigų kiekio, nuo pastato, nuo norimo pasiekti šilumos varžos skaičiaus ir komforto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *