Vaikų kambario baldai – dviaukštės lovos ypatumai

Kiekvieno vaiko ar paauglio svajonė – atskiras kambarys, nors maža, bet sava erdvė. Dažnai tėvai, auginantys du vaikus, neturi galimybės kiekvienam mažyliui išskirti po atskirą kambarį. Vaikams tenka dalintis viena erdve – vienu kambariu, ypač daugiabučių namų kambariai pasižymi mažomis kvadratūromis ir ploto stygiumi. Mažos vaikų kambario patalpos sprendimas – mediniai vaikų kambario baldai su dviaukšte vaikiška lova.

Vaikų kambarys turi būti daugiafunkcinis ir erdvus, vaikams reikia palikti vietos judėjimui. Vaikų kambario baldai yra projektuojami bei dėstomi įsivertinant kambario kvadratūrą ir zonas.Vaikų kambario erdvę patartina padalinti mažiausiai į tris zonas: miegojimui, darbui, žaidimui. Nepriklausomai nuo kambario dydžio, kiekvienoje zonoje tėvams tenka patalpinti baldus, o vienas būtiniausių baldų – lova. Šeimoms auginančioms kelis vaikus ar gyvenančioms mažuose butuose būtinas vaikų kambario baldas – dviaukštė lova.

Didžiausias dviaukštės lovos privalumas – taupomas užstatomas kambario plotas. Pakėlus antrą miegamojo lovą virš pirmosios į aukštį kambaryje susitaupo beveik 2 kvadratiniai metrai, atsiveria laisva erdvė vaikų žaidimų aikštelei.

Vaikų kambario baldai gali būti gaminami pagal individualų užsakymą, šis privalumas tinka mažiems ir dideliems vaikų kambariams. Individualių medinių vaikų kambario baldų projektavimas atveria galimybes originaliems sprendimams, dviaukštės lovos dizainą galima kurti integruojant apsauginius rėmus, spinteles, stalčius ar net rašomuosius stalus. Svarbiausia prisiminti, kad vaikų kambaryje turi būti išlaikytos 3 zonos, likti vietos žaidimui ir judėjimui.

Dar vienas dviaukštės lovos privalumas – kūrybiškumo skatinimas. Dviaukštė lova žadina vaikų vaizduotę ir suteikia įvairių idėjų naujų žaidimų siužetams. Dviaukštės lovos vaikams tampa namais, slėptuvėmis, automobiliais…

Dviaukštės vaikiškos lovos privalumas – kaina. Viena dviaukštė lova dažniausiai kainuoja pigiau nei dvi atskiros viengulės lovos.

Dviaukštės lovos gali turėti ir minusų, bet juos lengva numatyti ir pašalinti. Dviaukštė lova yra tėvų, pergyvenančių dėl vaikų saugumo, rūpestis. Vaiko neramus miegas ar aktyvūs žaidimai antrame aukšte sudaro grėsmę nukristi ir susižaloti. Pavojingų atvejų galima išvengti teisingai pasirenkant dviaukštės lovos modelį ir užtikrinant antro aukšto saugumą – įrengiant atramas.

Baldai vaikams

1 pav. NATURBALDAI mediniai vaikų kambario baldai. Dviaukštė lova su atramomis.

Mediniai vaikų kambario baldai turi būti gaminami atsižvelgiant į kambario aukštį. Dviaukštės lovos viršutiniame aukšte vaikui turi būti komfortabilu ir patogu sėdėti.

Dviaukštės lovos saugumą užtikrina apgalvotas, vaikui pagal amžių pritaikytas, laiptų dizainas. Dažniausiai viršutinis aukštas atitenka vyresniam vaikui. Dviaukščių lovų gamintojai rekomenduoja antrame aukšte guldyti vaikus nuo 6 metų.

Vaikų kambario baldai ar dviaukštės lovos iš medžio masyvo – tai ilgaamžis, saugus, sveikas ir ekologiškas produktas. Baldai iš eglės medžio masyvo turi savy gydomųjų eterinių aliejų, o baldai iš beržo masyvo yra atsparūs pelėsiui ir bakterijoms“ – teigia NATURBALDAI gamintojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *