Atliekų rūšiavimas – svarbi pareiga

Įvairios pavojingų atliekų surinkimo aikštelės ir metalo laužo savininkai gali teigti, kad superkame akumuliatorius, tačiau tai nereikš, kad akumuliatorių reikia atvežti ir išmesti bet kur metalo laužo stirtoje. Visas metalo laužo ir atliekų supirkimas Lietuvoje turi būti gerai apgalvotas ir negali būti metalas ar pavojingos atliekos mėtomi bet kur.

Akumuliatorius ir taršos rizika

Superkame akumuliatoriusVerta žinoti, kodėl superkame akumuliatorius atskirai – tą patvirtintų kiekvienos pavojingų atliekų supirkimo aikštelės darbuotojas. Akumuliatoriuje yra sunkiųjų metalų, kurių patekimas į gamtą yra didelė žala. Jeigu darytume ilgai filmuotą video, būtų galima pamatyti, kaip ta žala atrodo realybėje. Tarkime, padėtumėte akumuliatorių gamtoje, ir per keletą metų toje vietoje aplink jį išplistų nuodai. Todėl ten neaugtų jokia augmenija, nebūtų visiškai nieko derlingo, neskraidytų joks vabzdys. Akumuliatorius turi labai stiprius teršalus, kurie gali itin pakenkti aplinkai. Štai dėl ko visi yra suinteresuoti akumuliatorius supirkti, o ne išmesti į gamtą ar konteinerį.

Metalų supirkimo svarba

Metalai nekenkia aplinkai, nes jie dažnai yra natūrali tos aplinkos dalis. Juk metalai daromi iš metalų rūdos ir maišomi su kitais junginiais. Tačiau šios atliekos aplinkoje taip greitai nesuirs kaip koks popierius ar mediena, tai reiškia, kad jų mėtyti neverta. Dar svarbiau – metalai yra neatsinaujinančios iškasenos, tad reikia šią iškaseną tausoti. Jie labai paslankūs perdirbimui, dėl to vėlgi jie yra naudojami taip, kad būtų galimi perdirbti. Skirtingi metalai gaminami iš skirtingų lydinių, dėl to jie kainuoja skirtingai. Tarkime, aliuminis yra brangesnis už geležį, sidabras brangesnis už aliuminį ir pan.Yra juodieji ir spalvotieji metalai.

Taros rinkimas

Norint išsaugoti mūsų aplinką, taip pat žemės gyventojai priversti užsiimti taros rinkimu. Tiksliau, pirmiausiai jie turi nešiukšlinti mūsų pasaulio. Mes visi turime protą, ir reikia juo pasinaudoti tik minimaliai, kad suvoktum, kokia baisi pasauliui yra tarša. Ji ardo atmosferą, ji kenkia augalijai ir gyvūnijai, ji užteršia mūsų orą, maistą, ir vandenį. Net kiekvieno iš mūsų mėtomi plastikiniai maišeliai yra lašas į tą pačią teršalų jūrą. Dėl to valstybės nuolat siekia užtikrinti taršalų valdymo sistemas. Šiuo metu ir mūsų šalyje jau galioja plastikinės taros rinkimo ir pridavimo sistema. Nuo šiol niekam nebesinori taip paprastai primėtyti plastikinių butelių ar limonado skardinių, nes šios yra gana vertingos, todėl jas galima priduoti. Jeigu ne mums patiems, tai tiems, kas gyvena gatvėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *