Stogo dengėjo amatas reikalauja specialios įrangos

Kad ir kaip modernėtų mūsų laikai, tačiau stogo dengėjo profesija visada išlieka. Autobokštelis, kopėčios, plaktukas, skarda, grąžtas – tai įprasti skardininko įrankiai, kurie leidžia pasistatyti ir pasidaryti namą tokį, kokio nori. Kviečiame susipažinti su stogo dengėjo įrankiais ir kvalifikacijomis. Pažinkime skardininką.

Įrankiai darbui aukštybėse

AutobokštelisKaip pasakytų ne vienas skardininkas – stogas stogui nelygu. Kartais jie būna ant dviaukščio namo, kartais ant triaukščio. Pastaruosius dengti šiek tiek baisiau, nes ir nukritus pavojus būtų didesnis. Tais atvejais, kai stogas dengiamas ant žemesnio pastato – vieno ar dviejų aukštų, tada pakanka kartais ir kopėčių. Tais atvejais, kada reikia lipti ant aukštesnio stogo, arba jeigu jis yra pavojingesnis, labai status, praverčia autobokštelis. Vieni meistrai turi savo, kitiems, tomis retomis progomis, tinka autobokštelio nuoma. Tam, kad būtų galima dirbti saugiai, dauguma skardininkų turi specialias aprangas, labai gerus batus su šiurkščiu padu, taip pat apsaugas, kad nenukristų nuo stogo. Nepaisant to, darbas pavojingas ir visokių incidentų būna.

Įrankiai darbui su skarda

Darbas su skarda yra ir kūrybinis, ir fizinis darbas. Reikia žinoti, mokėti išmatuoti ir išlankstyti daug įvairių gaminių. Taip pat net ir tie patys lakštai, kuriais dengiamas stogas, privalo būti tinkamai atkirpti, atpjauti ir panaudojami. Taigi, darbui su skarda reikia įvairių įrankių. Dažniausiai profesionalūs skardininkai turi geras stakles, su kuriomis visada galima gauti puikų rezultatą. Aišku, reikia kaltų, priekalo, plaktuko, kniedžių, pjūklų.

Kvalifikacijos

Nereikia galvoti, kad statybose dirbantis žmogus yra žemo intelekto ir nieko nesupranta. Pabandykite sugalvoti, kaip uždengti stogą, ir tą savarankiškai padaryti – pamatysite, kaip sekasi. Tam, kad mokėtum atlikti tokius inžineriniusdarbus, turi būti puikus ir sumanus meistras. Reikia mokėti ne tik dirbti su gaminiais, bet ir labai gerai projektuoti, mąstyti apie konstrukcijų patvarumą. Darbas turi būti ilgalaikis. Namo stogas yra labai svarbi architektūros dalis. Ši konstrukcija užtikrina ir tinkamą ventiliaciją, ir energinį efektyvumą. Tad jau geriau tie stogo dengėjai turi pačius geriausius auto bokštelius ir jau geriau jie dirba su pačiais geriausiai įrankiais bei žaliavomis. Tai būtinas dalykas, ir norint progreso, norint, kad stogas būtų geras, turite samdyti protingą meistrą. Dažniausiai žmonės samdosi tuos, apie kuriuos jau būna kažką girdėję – kad dirba gerai, o kartais dar ir net kažką gali padaryti pigiau. Nors nuskriaustimeistro nereikėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *