Perkame automobilio detales: naujos ar naudotos?

Sugedus automobiliui kiekvienas susiduria su klausimu – naujos ar naudotos automobilių dalys? Tiek vienos, tiek ir kitos turi savo privalumų bei trūkumų. Kiekvienas pirkėjas renkasi, kokia kaina nori įsigyti reikiamas dalis ir, kokiam tikslui. Kartais tiesiog nėra kito pasirinkimo, kaip tik įsigyti naudotą dalį, nes naujos detalės tiesiog nėra prekyboje. Taigi, priežasčių gali būti įvairių.

Automobilio variklisDidžiausias naujų automobilių detalių privalumas – garantinis. Tai reiškia, kad įsigiję naują dalį gausite ir gamintojo garantijos suteikimą tam tikram laikotarpiui. Taip pat didelis privalumas – kokybė. Naujas daiktas ir yra naujas. Didelė tikimybė, kad naujos dalys pagamintos kokybiškai, todėl neteks greitai susidurti su gedimu. Svarbu pasakyti, kad užtikrinti 100 proc. kokybės negali niekas. Tam ir yra suteikiama garantija, nes pasitaiko tokių atvejų, kai net ir gaminant kokybiškiausias dalis įvyksta gedimas. Perkant naujas dalis galima būti užtikrintiems, kad rasite tinkamą, net jei šiuo metu jos nėra parduotuvėje. Be to, yra galimybė rasti skirtingus pardavėjus, kurie prekiauja naujomis detalėmis ir įsigyti iš tų, kurie turi vietoje. Nepamirškite palyginti skirtingų pardavėjų kainų ir pasirinkti palankiausią kainą. Tiesa, galimos išimtys, kai automobilis labai senai pagamintas ar labai retas modelis, todėl prekyboje tokių dalių jau nėra. Visais kitais atvejais, užsakomos detalės gali būti tiesiogiai iš gamintojo, todėl net jei šiuo metu tos naujos detalės nėra Lietuvoje, tai per tam tikrą laiką ji bus pristatyta. Pakalbėjus apie privalumus, reikia paminėti ir trūkumus. O jų tikrai yra. Vienas iš didžiausių naujų detalių trūkumų – kaina. Dažniausiai jos būna daug brangesnės, nei perkant, pavyzdžiui, naudotas. Taigi, perkant naujas dalis, teiks sumokėti brangiau.

Tuo tarpu naudotos automobilių dalys taip pat turi privalumų. Didžiausias – kaina. Naudotos dalys daug pigesnės, nei naujos. Be to, nebijokite įsigyti naudotų dalių, nes paieškojus galima ne tik rasti pigiai kainuojančias, bet ir labai geros būklės. Tai ekonomiškas pasirinkimas. Aukščiau minėjome, kad galimi tokie atvejai, kai pirkėjai neranda reikiamų dalių, o perkant naudotas, tai pasitaiko itin retai. Juk Lietuvoje labai daug senų automobilių, todėl jie dažnai ardomi. Rasti reikiamą dalį tampa paprasčiau. Deja, yra trūkumų. Jums gali tekti ilgiau ieškoti reikiamų dalių. Netgi gali tekti nuvykti į ne vieną įmonę. Taip pat garantinis laikotarpis bus suteiktas ganėtinai trumpas. Tačiau paieškas galite supaprastinti ieškant dalių internetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *