Nekilnojamasis turtas – investicija ar galvos skausmas?

Kai kuriose Lietuvos vietose perkamas būstas laikui bėgant greitai nuvertėja, o kitur – tik įgauna vertę. Vienas iš tokių pasirinkimų yra parduodami butai Palangoje, kur neaišku, ar žmonės gali iš perkamo buto pasidaryti verslą ir pinigų, ar kaip tik – prarasti santaupas. Pasvarstykime, kodėl butas Palangoje atrodo kaip verslo idėja.

Buto Palangoje privalumai

Butai PalangojePirmiausia butas Palangoje tampa investavimo įrankiu dėl to, kad yra galvojama apie sezoninį verslą. Ne vienas žmogus tiesiog laukte laukia, kada pagaliau ateis vasara ir jis galės išvykti kažkur atostogauti. Kur? Dažnas lietuvis vis dar renkasi Palangą, vasaros sostinę, nors joje ir yra siaubingai brangu ir galbūt atostogauti kokioje Gruzijoje yra žymiai pigiau. Visgi tai, kad gali greitai nuvažiuoti į Palangą automobiliu ar viešu transportu, kada nori grįžti, susikalbėti lietuviškai, o vieta yra saugi, leidžia daugybei žmonių su malonumu atostogauti būtent lietuviškame pajūryje. Juoba, jog ir tas lietuviškas pajūrys yra dažnai tikrai daug gražesnis už užsienietišką. Taigi, butas Palangoje reiškia naują butą vietoje, kur visada žmonės ieško nakvynės. Palangoje iš tiesų sutiksite daug poilsiautojų, kurie labai norės nuomotis apartamentus ar butą. Kai kurie žmonės stengiasi kuo taupiau atostogauti, kad už tą pačią sumą vėliau galėtų dar ir bobutę kaime aplankyti, ir į miškus nuvažiuoti, ir prie ežero pagulėti. Kiti sako – jeigu vogt, tai milijoną, ir į poilsį sudeda visas santaupas. Tada jiems norisi ir gero prabangaus buto, tokio, kokį tikrai Palanga gali pasiūlyti. Žinoma, visada yra verta nuomoti būtent brangų būstą, juolab, kad į jį pritraukti galima ir užsieniečių, kurie bus nusiteikę mokėti daugiau. Taigi, naujas butas pajūryje visada lieka kaip pinigų šaltinis, tačiau reikia nepamiršti, kad taip galbūt yra vasarą, o žiemą, kai ne sezonas, ir poilsiautojų nebus. Visgi butas prie jūros visada yra strategiškai geroje vietoje ir jo vertė neturėtų ypatingai nukristi.

Butas Vilniaus centre

Kitos vietos, kuriose galima tikėti ne paties didžiausio kainų kritimo, būtų miesto centrai. Tarkime, butai Vilniaus centre brangsta taip, kaip ekonominės krizės išvakarėse. Tačiau ekonomistų teigimu, tas brangimas yra ne dėl burbulo ir jo sprogimo, o dėl to, kad Vilnius kaip miestas tampa vis geresniu, vis labiau patraukliu žmonėms, pritraukiančiu daug investicijų, taigi, dėl to ir tas brangimas yra, tačiau kol kas pirkti čia butą apsimoka, galbūt kaip ir Palangoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *