Mokyklinės uniformos

Paruošti pirmoką mokyklai tikrai nėra lengva užduotis. Kartais mokyklos paieška tampa tikru iššūkiu: kaip rasti tokią mokyklą, kuri nebūtų toli nuo namų, ir kaip užtikrinti, kad mokinys gautų kuo geresnį mokymą? Kartais tėveliai pernelyg daug nuogąstauja, rinkdamiesi mokyklą. Taip pat kartais tampa svarbiu kriterijumi, renkantis mokyklą, ar joje reikalingos mokyklinės uniformos. Vieni mokiniai pasisako už, kiti – prieš, ir kartais tokia, atrodytų, smulkmena, gali lemti mokyklos pasirinkimą.

Mokyklinės uniformosVieni tėveliai mano, kad mokyklinė uniforma – pernelyg brangu. Kadangi mokiniai gali išsitepti, uniformą teks nešti į valyklą, taigi, kitą dieną mokinys dar neturės atsiėmęs uniformos iš valyklos. Tokiu atveju bene geriausia išeitis – pirkti du uniformos komplektus, bet tai, žinoma, ir kainuos brangiau. Kitas dalykas – vaikai labai greitai auga, taigi, per metus gali tekti vėl pirkti naują uniformą. O ką jau kalbėti apie tai, kad uniformos paprastai negalima skalbti skalbimo mašinoje…

Kiti tėveliai pasisako, kad mokyklinės uniformos – tai puikus mokyklos administracijos pasirinkimas. Tėveliams nebereikia kas kartą galvoti, kaip vaiką aprengti į mokyklą, taip pat visi mokiniai atrodo vienodai, ir dėl to nekyla patyčių ar apkalbų. Be to, mokiniai į mokyklą turi eiti mokytis, ir dėl aprangos mažiausiai sukti galvą. Ir vis dėlto, paskaičiavus, kiek vaiko drabužiams išleidžiama pinigų per metus, paaiškėja, kad uniformos – vienas iš geresnių sprendimų, norint sutaupyti pinigų.

Kaip bebūtų, uniforma, tai tik vienas iš daugybės dalykų, kuriais tenka pasirūpinti tėveliams. Rūpintis tikrai yra kuo: sportinė apranga, vaiko draudimas, knygos, sąsiuviniai, pratybos, kuprinė ir t.t. O ką jau kalbėti apie įvairią popamokinę veiklą, jei po mokyklos nėra kam pasirūpinti vaiku.

Vaiko draudimas taip pat labai svarbus, jei norite apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų. Vaikai labai judrūs, krečia išdaigas, taigi, gali susižeisti pertraukų arba kūno kultūros ar šokių pamokų metu. Vaiko draudimą taip pat renkasi ne visi tėveliai, tačiau sunku pasakyti, kodėl.

Prieš išleidžiant pirmoką į mokyklą, tikrai yra kuo pasirūpinti, ir tai tėveliams paprastai kainuoja ne tik daug laiko ir pinigų, bet ir nemažai nervų. Dažnai ilgai svarstoma, net ir norint priimti paprastus sprendimus, pavyzdžiui, kad ir dėl mokyklinių uniformų. Suprantama, visi tėveliai nori, kad vaikai gautų viską, kas geriausia, taigi, kartais sunku apsispręsti net ir priimant, atrodytų, visai kasdieniškus ir nesudėtingus sprendimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *