Kokie yra geriausi kaminai?

Šildymas ir kaminai yra glaudžiai susiję. Norėdami efektyviai išnaudoti šilumą ir šildytis saugiai turime žinoti ką rinktis. Šiuo metu rinkoje siūloma daugybė gaminių, tad rinktis kiekvienas tikrai turi iš ko. Belieka tik išsiaiškinti, kas geriausiai tiks konkrečioje situacijoje.

Kokybiški kaminaiGyvenamųjų namų kaminams dažnai naudojami haus blokeliai, kurie atitinka aukštus kokybės ir saugumo reikalavimus. Pigiausiais laikomi mūriniai dūmtraukiai, o štai moduliniai tampa naujų statybų pasirinkimu. Taigi, ką rinktis? Tai priklauso nuo to, kas tinka ir, ko norima. Daug kas priklauso nuo pastato, kuriam reikalingas kaminas, paskirties. Tarkim, pramoninės ar komercinės paskirties pastatuose naudojami pristatomi dvisieniai kaminai. Jie yra pagaminti iš nerūdijančio plieno. Tokį pasirinkimą lemia tai, kad būtinas didelis kamino aukštis tam, kad viskas vyktų sklandžiai. Gyvenamajam namui su standartiniu šildymo sprendimu tokio kamino nereikia, tačiau, jeigu norima savo namuose įsirengti dar vieną šildymo šaltinį, pavyzdžiui, židinį, tai toks pristatomas dvisienis kaminas bus geras sprendimas. Galima paminėti ir tokių kaminų privalumus. Prie pagrindinių privalumų priskiriamas lengvas montavimas, nes jiems nereikia jokio specialaus pagrindo. Tokie kaminai kainuos mažiau.

Kitas populiarus pasirinkimas individualiuose namuose – haus blokeliai, iš kurių įrengiamas kaminas. Tai medžiaga, kuri užtikrina tinkamą eksploataciją. Gyvenamuosiuose namuose dažniausiai įrengiami mūriniai kaminai, kurie ne tik pigūs, bet ir itin tinkami šildant namus kietuoju kuru.

Vienasienis ar dvisienis kaminas? Jeigu jums reikia sumūrytą kaminą apsaugoti nuo kondensato poveikio, tai tinkamas pasirinkimas – vienasienis įdėklas. Tuo tarpu dvisienis pasirenkamas tuomet, kai turimas ne mūrinis kaminas arba nėra galimybės montuoti kitą įdėklą. Dar vertėtų žinoti, kad vienasienis kaminas gali būti iš lavos ar mūro blokelių. Toks pasirinkimas tinkamas tiems, kurie savo namuose nori įrengti židinį, krosnelę ar pirtį. Ieškant universalaus sprendimo tinkamo ne tik kietam, bet ir skystam ar net dujiniam kurui naudoti, tai tiks dvisienis. Jis bus atsparus suodžių gaisrui. Be to, tinkamas naudoti ir ten, kur yra didelė drėgmė. Dažniausiai dvisieniai kaminai tvirtinami prie pastato, kuris jau yra pastatytas. Taip pat jis gali būti montuojamas ne tik išorėje, bet ir viduje.

Ieškant geriausio kamino reikia atsižvelgti į esamą situaciją. Visuomet reikia rinktis tam tikram pastatui tinkamą gaminį. Taip pat reikia rinktis ir tinkamas gaminti medžiagas. Visa tai leis išsirinkti patį tinkamiausią kaminą, kuris tarnaus ilgai ir jo privalumus jausite dar labai ilgai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *