Kokie didžiausi šiuolaikinio žemės ūkio sunkumai?

Net ir technologijų laikais žemės ūkis yra nepamainomas dalykas, nes visi valgome jo rezultatus. Tačiau technologijos pasitarnauja, atsiranda vis modernesnės sejamosios, kuliamosios, kombainai ir kita technika. Kokias problemas patiria žemės ūkis?

Geros technikos gauti įmanoma

SodininkystėŪkininkas Modestas sako, kad be modernios sejamosios jis neišsiverstų, kaip ir be gero kombaino. „Jeigu nori ūkininkauti, tau šiais laikais labai svarbu turėti gerą žemės ūkio techniką, kitaip nesugebėsi nei konkuruoti rinkoje, nei tu rasi, kas pas tave taip sunkiai dirbtų. Taigi, kažin ar turėdamas kelis hektarus ir neturėdamas geros technikos, taip iškart imsi ir įsiliesi lengvai į tą visą žemės ūkį… Vis tiek reikės pasinervinti ir problemų kažkokių bus, tačiau geriausia yra ieškoti paramos per visokius ES fondus ir su ta parama įsigyti techniką“, – sako vyras.

Problema dėl klimato kaitos

Visi ūkininkai labai skundžiasi, kad geram derliui nuolat maišo oras – kadangi vyksta kažkokia klimato kaita, yra sunku prognozuoti, kokie bus metai. Dėl to ir laikantis įprasto sėjos ir kitų dalykų grafiko, galiausiai atsiranda sunkumų ir būna neaišku, kaip ką daryti. Taigi, reikia visada numatyti tai, kad kažkas bus nenumatyto, ir dėl to gali atsirasti įvairių nuostolių.

Problema dėl trąšų ir neekologiškų pesticidų

Dar vienas keblus dalykas – tai pesticidai, neekologiškos trąšos ir pan. ne be reikalo šiuo metu yra taip sugriežtinti ekologinio ūkininkavimo pagrindai, kadangi yra tiesiog siekiama užtikrinti, kad žmonės turėtų kuo geresnę sveikatą, ir jiems ant stalo patektų tikrai ne kenksminga,s o maistingas ir naudingas maistas iš žemės ūkio. Tad žemės ūkio problema, su kuria stengiasi kovoti institucijos: tai produkcijos užteršimas pesticidais, trąšomis, chemine pramone. Siekiama vis labiau ūkį daryti natūralesnį, kad jis ir būtų tuo, kuo jis iš tiesų turi būti.

Traukiasi gyvulininkystė ir įsivyrauja veganizmas

Dar vienas dalykas – tai gyvulininkystės plėtros trauka, žmonėms vis labiau puoselėjant gailestingumą ir pereinant ant veganiškos mitybos. Laikoma, kad tai yra ateities mityba. Kol kas žmonės kenkia sau ir be reikalo žudo daugybę gyvūnų, kasdien valgydami daugybę mėsos. Tačiau ateityje galbūt net ir politika reglamentuos tokius dalykus ir gyvūnai nebus auginami ir veisiami kančioje tam, kad vėliau mirtų ir būtų suvalgyti, kai mums toks maistas netgi nėra būtinas. Žinoma, atitinkamai plečiasi augalininkystė, veganams reikia daugiau įvairių rūšių, taip pat daug kas atsisako ir miltų, taigi, daugėja kitokių daržovių populiacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *