Keisti klausimai apie paskolas ir atsakymai į juos

Tai, kad mums vis dar šiek tiek trūksta finansinio raštingumo, parodo ir dažni užduodami keisti klausimai apie paskolas, juos pateikiame žemiau.

Kreditai visiems, kur suteikiamos paskolos visiems? Deja, šis klausimas rodo arba tai, kad žmonės iš tiesų nesugeba suprasti informacijos, arba tai, kad reklama paskleidė neteisingą informaciją apie paskolas. Mat tikrai taip nėra, kad kažkas kažkur visiems suteikinėtų greitas paskolas. Yra kitaip – jos suteikiamos tik tam tikrais atvejais, tam tikriems žmonėms, kai yra numatoma, kad žmogus tikrai galės paskolą grąžinti, neįvarydamas nei bendrovės į bankrotą, nei sau gyvenimo labai neapsisunkindamas. Šiuos dalykus reglamentuoja įstatymai, siekiant visuotinės gerovės. Tad toks dalykas kaip paskolos visiems – neegzistuoja.

Ar studentui suteikiami greitieji kreditai?

Kreditai tau ir manPaprastai studentai, kurie neturi darbo ir oficialių pajamų (tėvų parama – nesiskaito), negali gauti greitų paskolų, jie laikomi tiesiog ta pačia bedarbių grupe. Tačiau studentai turi kitokių skolinimosi galimybių, jiems gali būti suteikiamos studentų paskolos, kada reikia susimokėti už savo studijas arba gauti studentui reikalingą vartojimo kreditą. Kaip bebūtų, šie dalykai dabar taip pat jau yra griežtinami, atsižvelgiama į keletą faktorių, siekiant išsiaiškinti, ar tikrai verta studentui teikti tokias paskolas, ar tikrai jis ateityje galės jas grąžinti.

Ar galima paskolos grąžinimą atidėti?

Kitas klausimas yra dėl paskolos grąžinimo, kadangi neaišku, ar galima jį atidėti. Vieni galvoja ir sako, kad galima, kiti sako, kad ne. Iš tiesų, yra tik keletas išimties atvejų, kada pati bendrovė sutiktų atidėti skolos grąžinimą, tačiau žmogus turėtų parodyti įrodančius dokumentus, ir tai turėtų būti rimtos problemos: mirtys, ligos, stichinės nelaimės ir pan. O dauguma atvejų yra tiesiog skaičiuojami delspinigiai. Arba galima griebtis pagalbos šiaudo ir tiesiog pasinaudoti paskolų refinansavimo galimybe bei paskolą paprasčiausia refinansuoti.

Ar gali užsieniečiai imti paskolas Lietuvoje?

Kitas klausimas yra dėl užsieniečių, kadangi atsiranda ne Lietuvos piliečių, norinčių čia gauti paskolą. Tačiau įstatymas ir kiekvienų teikėjų nuostatai nurodo, kad paskola gali būti suteikiama tik LR gyventojui. Ir tai yra labai logiška bei suprantama – juk tik šie žmonės gali iš tikrųjų pasprukti kur nors, ir kas juos pagaus su ta negrąžinta paskola.

Ar paskolų bendrovės neapgaus?

Tiek skolininkai, tiek skolintojai vadovaujasi įstatymais bei iš anksto pasirašytomis sutartimis. Jeigu besiskolinantis asmuo moka skaityti, jis žino, ant ko rašosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *