Elipsiniai treniruokliai: kitokie pasirinkimo kriterijai.

Elipsiniai treniruokliai jau kuris laikas yra populiarūs ir akivaizdu dėl kokios priežasties. Visų pirma elipsiniai treniruokliai treniruoja daugumą kūno raumenų minimaliai apkraudami sąnarius bei stuburą bei suteikia galimybę jų naudotojams gana lengvai treniruojantis atlikti pilnavertę treniruotę. Tačiau prieš perkant reikėtų atsižvelgti į keletą pasirinkimo kriterijų ir peržiūrėti pagrindinius elipsinių treniruoklių privalumus bei trūkumus. Galima rasti daug informacijos kaip pasirinkti pagal greitį, poveikį raumenims ir panašiai, tačiau šiame straipsnyje apžvelgsime kiek netradicinius kriterijus.

Elipsinio treniruoklio matmenys ir laikymas

elipsiniai treniruokliaiPats pirmasis pasirinkimo kriterijus renkantis elipsinį treniruoklį yra jo išmatavimai. Skirtingų gamintojų modeliai gali būti pačių įvairiausių matmenų, todėl pirmiausiai išsimatuokite patalpos plotį, kurioje planuojate statyti treniruoklį. Gerai jeigu plotas jūsų visiškai neriboja, tačiau jeigu gyvenate nedideliame bute, tuomet kiekvienas centimetras tampa svarbus. Jeigu esate aukšto ūgio, tuomet nevertėtų pasirinkti ypatingai mažo elipsinio treniruoklio, kadangi tokių treniruoklių ir žingsnis paprastai būna mažesnis.

Skleidžiamas garsas

Vienas iš pasirinkimo kriterijų yra elipsinio treniruoklių skleidžiamas garsas. Jeigu turite mažų vaikų arba nekantrių kaimynų, tuomet pasidomėkite kokį garsą sklaidžia elipsinis treniruoklis. Gerai žinomi ir kokybiški treniruokliai, pvz. Vokiečių gamybos Kettler treniruokliai skleidžia minimalų garsą, tačiau, jeigu rinksitės pigiausius variantus, tuomet ir skleidžiamas garsas gali trikdyti ne tik kaimynus, tačiau ir pačius naudotojus. Žinoma, visada galima užsidėti ausines ir pasigarsinti muziką, tačiau tokio varianto nepritaikysite kaimynai arba gretimame kambaryje miegančiam mažyliui.

Elipsinio treniruoklio mobilumas

Jeigu planuojate elipsinį treniruoklį visada laikyti stacionariai, tuomet šis klausimas nėra aktualus, tačiau jeigu kiekvieną kartą naudojant treniruoklį reikia perkelti iš vienos vietos į kitą, pasidomėkite, ar tai daryti bus paprasta. Kai kuriuose elipsiniuose treniruokliuose įmontuojami specialūs ratukai, kurių pagalba lengvai perkelsite treniruoklį po treniruotės. Kitu atveju pasilikite jėgų treniruoklio pernešimui, kadangi elipsinis treniruoklis gali sverti ir 60 – 130 ar dar daugiau.

Vartotojo svoris

Rinkdamiesi treniruoklį būtinai patikrinkite maksimalų leidžiamą vartotojo svorį, kadangi jeigu elipsiniai treniruokliai pritaikyti mažesniam svoriui, nei jums reikalingas, tuomet sutrumpės treniruoklio gyvavimo laikas.

Pasipriešinimo sistema

Tarp pasirinkimo kriterijų renkantis elipsinį treniruoklį gali būti pasipriešinimo sistema. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad sistema būtų magnetinė. Be jokios abejonės pasipriešinimas turėtų leisti pasirinkti skirtingus apkrovimo lygius.

Elipsinio treniruoklio konstrukcija

Kitas svarbus dalykas yra konstrukcijos tvirtumas visų reikmenų išdėstymas ant jos. Elipsiniai treniruokliai, kurių rėmas yra sunkus yra kur kas stabilesni, tačiau lengvos konstrukcijos treniruoklį bus patogiau perkelti. Pedalai paprastai būna išdėstyti per vidurį treniruoklio, prieš elipsinio treniruoklio variklį arba už jo. Pastarieji variantai paprastai yra skirti didesnio žingsnio elipsiniams treniruokliams. Atkreipkite dėmesį, kad pedalai būtų reguliuojami, ypač jeigu treniruosis daugiau nei vienas asmuo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *