Apie energinį pastatų sertifikavimą (II dalis)

Beveik kiekvienam naujam pastatui šiais laikais yra būtinas energinio naudingumo sertifikatas. Jis nurodo, kaip namas praleidžia šilumą, ir namą ar pastatą priskiria tam tikrai klasei (jų yra devynios). Prieš įvykdant namo pridavimą ir padarant šį oficialų sertifikavimą, galimas savanoriškas termovizijos tyrimas, kuris leistų greičiau ir efektyviau sužinoti, kokiai energiniai klasei iš tiesų priklauso pastatas, tačiau tai būtų padaroma daugiau mažiau iš akies. Mat tai, ką pirmiausia atskleidžia termovizinis tyrimas – tai temperatūrų nuotrauką, kuri rodo, pro kurias namo vietas praeina šiluma ir šaltis. Turint šią nuotrauką galima vadovautis ja kaip kritika ir užsandarinti tas vietas namo, kuriose laisvai vaikšto šiluma.

Tyrimų įvairovė

KSKPaprastai įmonės, kurios užsiima termoviziniais tyrimais, siūlo ir kitas paslaugas, kurias taip pat galima atlikti, tiriant savo namo būklę. Net jeigu neplanuojate tame name gyventi, tai gali būti puikūs, naudingi dokumentai prieš tą namą parduodant – turėsite įrodymus pirkėjui, kad namas yra labai geros būklės. Kokie tie papildomi tyrimai? Tai gali būti ir jau minėtieji termoviziniai matavimai, ir specialūs sandarumo testai bei jų rezultatai, ir akustiniai tyrimai, parodantys, ar pastatas sandarus garsui.

Kaip sertifikuojami pastatai

Pastatų sertifikavimas nevyksta atsitiktinai arba, kiap kiekvienas biuras sugalvojo. Šis procesas vyksta reglamentuojamas įstatymo. Pirmiausiai yra patiekiamas prašymas, kad reikalingas energinis sertifikavimas tam tikram pastatui. Nuo to momento, laikoma, ir pasideda energinis sertifikavimias. Yra pasirašomos sutartys su klientu ir užsakovu, vėliau atvykstama pastato apžiūrėti. Apžiūra vyksta ne linksmai prisėdus prie arbatos puodelio, o vykdant specialius tyrimus, renkant esminę informaciją apie pastatą. Ta informacija vėliau leis padaryti tam tikras išvadas. Apžiūrėjus pastatą yra analizuojami ir visi kiti dokumentai, kuriuos pateikia žmogus. Tai gali būti ir visa pastato byla, ir namo projektas, ir kadastriniai matavimai, registrų centro išrašai, statybininkų dokumentai, jeigu tai yra daugiabučio renovacija pagal ES lėšas, prisideda dar daugiau dokumentų. Jie, ir per apžiūrą surinkti duomenys, yra vertinami, analizuojami, tokiu būdu atliekamas ir energinio naudingumo nustatymas. Nustačius jį, pateikiami duomenys klientui. Jeigu šis sutinka su tokia energinio sertifikavimo klase, tai ir sertifikatas jam gali būti išduodamas labai greitai, vos per dieną ar penkias. Tačiau, jeigu žmogus nėra patenkintas rezultatais, jis gali sandartinti, šiltinti namą, pažiūrėjęs į termoviznį tyrimą, tvarkyti problemines vietas, o po to tikėtis geresnio energinės klasės įvertinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *