Kaip pasirinkti granulinį katilą?

Kokie granulinio katilo komponentai?

granuliniai katilaiIš ko gi susideda šie katilai? Granuliniai katilai susideda iš šiū komponentų: centrinio šildymo katilas, granulių degiklis, granulių padavimo mechanizmas, elektroninis valdymo pultas ir granulių talpa.

Granuliniai degikliai parduodami ir atskirai. Atskirai granulių degikliai perkami, jei iki šiol buvo naudojamas kietojo kuro katilas ir norima pereiti prie granulinio šildymo. Taigi, centrinio šildymo katilas gali būti ir įprastas kietojo kuro katilas, į kurį bus įmontuotas granulių degiklis. Tačiau didžiausias efektyvumas visgi bus pasiektas biokurą kūrenant granuliniu katilu. Granulės į degiklius gali būti paduodamos dvejopai: arba iš apačios, arba iš viršaus. Kalbant apie valdymo pultą, tai jo galimybės yra didelės ir suteikiančios ypatingą komfortą tiems, kurie rūpinasi namų šiluma. Automatinis valdymas leidžia nustatyti temperatūrą, kuri bus palaikoma, pavyzdžiui, galima nustatyti skirtingą temperatūrą atitinkamu paros metu ir pan. taip pat automatinis valdymas neleis degikliui perkaisti, kadangi pasiekus maksimalią leidžiamą vandens temperatūrą, biokuras bus gesinamas.

Granulinio katilo kaina

Granuliniai katilai kaina skiriasi vieni nuo kitų. Didžiąja dalimi kainą nulemia paties granulinio degiklio specifika, pavyzdžiui, ar jis bus automatinio uždegimo ar ne, taip pat nuo valdymo automatikos lygmens bei funkcijų, Ne paslaptis, kad kainą koreguoja ir katilo gamintojas, t. y. gerai žinomi prekės ženklai neretai kainuoja kiek brangiau nei nežinomų gamintojų. Kainą sąlygoja ir šalis, kurioje katilas pagamintas, pavyzdžiui, analogiški granuliniai katilai, pagaminti Vokietijoje ar Čekijoje, kainuos ženkliai brangiau nei tokie patys granuliniai katilai Lenkijoje. Nors reikia paminėti, kad rinkoje labai vertinami granuliniai katilai Kostrzewa.

Pačių granulių kaina priklauso nuo kelių aspektų, t. y. kokios tai granulės, koks kiekis užsakomas ir pan. Tačiau palyginimui – paletė (dažniausiai paletę sudaro 66 maišeliai granulių po 15 kg) medžio granulių kainuoja 700-750 litų.

Kaip pasirinkti granulinį katilą?

Granulinių katilų pasiūla yra itin didelė ir pasirinkti tokioje įvairovėje gali išties būti labai sunku. Pirmiausia, reikia paminėti, jog rinkoje siūlomi dviejų tipų granuliniai katilai: granuliniai katilai su viduje įmontuotu granulių degikliu, ir katilai, kuriuose granulių degiklis tvirtinamas iš išorės.

Renkantis katilą, tikslinga atsižvelgti į naudingumo koeficientą, parodantį kuro sudegimo katile efektyvumą. Daugelyje internetinių šaltinių yra nurodoma, jog granulių sudegimo efektyvumas siekia 99 proc., tačiau žodis ,,siekia“ yra labai sąlyginis. Visgi granuliniai katilai dažniausiai pasižymi 80-85 procentų naudingumo koeficientu.

Svarstantiems šildytis granulėmis, svarbu įvertinti ir elektros energijos sąnaudas, kurios skiriasi, priklausomai nuo granulių degiklio charakteristikų. Vidutinio dydžio nuosaviems namams šildyti pilnai pakanka 20kW galios katilų, kurių bendra sunaudota elektros energija per valandą sieks apie 50 W.

Taip pat renkantis katilą, reikia įvertinti jo valdymo pulto funkcijas ir teikiamas galimybes, kurios, žinoma, lemia ir kainų skirtumus. Granuliniai, skirtingai nei kiti, katilai suteikia dideles galimybes kaip įmanoma maksimaliai atsiriboti nuo laiko, skiriamo šildymui. Tuo granuliniai dažnai masina ir yra gana populiarūs.

Renkantis, galime įvertinti ir kitų asmenų, kurie jau naudojasi tam tikrais granulių katilais, vertinimus, jų pozicijas ir patirtį. Tam verta pasinaudoti informacinių technologijų galimybėmis ir paskaityti ,padiskutuoti forumuose. Daug laiko tokių forumų paieškai nesugaišite, jei paieškos sistemos laukelyje tiesiog rašysite frazę ,,granuliniai katilai forumas“ ir iškart gausite tikslinių forumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *