Sveikiausi žmonės – aplinkos tvarkytojai

Tvarkome kiemusNors daugumai miesto biuruose dirbančių piliečių toks darbas kaip kiemų tvarkymas atrodo žemesnio lygio ir nesinorėtų jo dirbti, o gal net atrodytų ne garbė, iš tikrųjų šį archajinį darbą dirbantys žmonės – gyvena madingiausią sveikuolio gyvenimą.

Keliasi anksti

Pažvelkime į manoaplinka.eu ar kitos tvarkymosi firmos darbuotojus – jie keliasi anksti, kai mes dar miegame ir tik sapnuojame savo antrąjį sapną. Anksti keltis – tai sveikatos požymis. Anksti prasideda diena, daugiau visko per ją patiri, tau pakyla nuotaika. Pripranti prie tokio ritmo, paskui ir miegoti anksčiau nueini, tai tikrai nieko gyvenime nepablogina. Tik pagerina. Taip pat atsikėlus anksti susitapatini su biologiniais ciklais ir žinai, kad tikrai eini gera linkme.

Darbe juda

Pagrindinė priežastis, kodėl kiemų tvarkymas garantuos ilgesnį gyvenimą negu boso kėdė, tai tas dalykas, kad tvarkytojai dirba judėdami, ir dirba gana dinamišką darbą. Cechuose dirbantys fabrikų darbuotojai gal kartais ir jaučiasi ne kaip, dėl to, kad labai dažnai fasuoja tam tikrus gaminius darydami visada tą patį judesį. Tada jų judėjimas tampa žalingu: nors jie ir juda, tačiau kažkiek kenkia sau. Gal visą laiką vargina tik nugarą, gal tik kojas, o gal tik rankas ar sprandą. O štai tvarkytojai: lenkiasi, eina, šluoja, kelia, neša. Ar gali būti geresnė ryto mankšta? Jie puikiai aktyvina savo medžiagų apykaitą, dėl to jiems iš karto dingsta tingumas, atsiranda geresnė nuotaika. Be to, rytą pradėjus taip judriai, ir visą dieną esi judresnis. Galima sakyti, kiemo tvarkymas 6 ryto – štai koks iš tikrųjų turėtų būti kiekvieno miestiečio, dirbančio sėdimą darbą, ryto sporto klubas.

O kaip gyvena šiuolaikiniai miesto žmonės?

O jeigu pažvelgtume į tuos žmones, kurių kiemus ir tvarko šie tvarkytojai, pamatytume daugybę skausmo ir ligų perkreiptų veidų. Žmonės keliasi šiek tiek vėliau ir neturi jėgų jau atsikėlę. Darbe sėdi visą dieną. Žiūri į kompiuterį. Vadinasi, dirba tik smegenys, o kūno raumenys atrofuojasi, metabolizmas išvis nejuda. Jeigu dar ir mėgsta pavalgyti prasčiau – tai ir svorį augina. Tai štai tau ir gyvenimo būdas. Dėl to biurų darbuotojai taip pat ieško alternatyvų. Tie, kurie sąmoningesnio proto, perka kokius nors stalus, kėdes, kas leistų jiems šiek tiek geriau gyventi, kada stalas ir kėdė leidžia stovėti, o ne tik sėdėti. Taip pat praktikuoja greitus pabėgiojimo, pratimų kursus, kad bent kažkiek pajudėtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *