Svajonė – nuosavas šiltnamis

Vedrana siūlomi gaminiaiAr pagalvojate, kad kol vieni svajoja apie nuosavą automobilį, kiti apie keliones, tretiems svajonė gali atrodyti nuosavi šiltnamiai? Veganai ir ekologijos mėgėjai, porelė iš Vilniaus, dabar džiaugiasi, kad šiltnamiai kaina perkami nedidele, jeigu tik turi savo žemės. Dabar ši pora jau yra įgyvendinusi savo svajonę – ji turi savo šiltnamius, kur augina daržoves. Bet kaip iki tokios svajonės prieita?

Augo nuosavame name

Kaip sako mergina, ji visada augo nuosavame name. „Tada, kai augome name, pykdavome su broliais, jog turime tvarkyti teritoriją, sodą. Reikėdavo ir daržus ravėti, ir šiltnamius lieti, ir lapus grėbti, ir obuolius skinti. To darbo tikrai visada būdavo, o teritorija tokia didelė, kad kartais net per visą vasarą taip ir nenueidavau į kitą sodo galą. Tada vaikai, kurie gyveno daugiabučiuose, atrodydavo kažkokie laimingesni. Jie visi žaisdavo kieme, mėtydavo kamuolį. Tačiau taip pat mėgdavo ir pas mus į kiemą ateiti. Ko mes tada neįvertinome“, – sako ji.

Bute trūko žalumos

Pradėjusi studijuoti, mergina išsikėlė iš tėvų ir ėmė nuomotis butą. Čia ir pasidėjo tas spaudžiantis jausmas, kad tu neturi savų namų ir niekur negali stovėti nei tavo šiltnamiai, nei tavo braškės lauke augti. Tada ji ir ėmė svajoti vieną dieną turėti savo namus, kuriuose vėl, kaip vaikystėje, turėtų savo kiemą. Kai susipažino su būsimu vyru, pamatė, kad abu planuoja panašiai. Jis taip pat labai norėjo nuosavo žemės kampo, tačiau būtent dėl to, kad buvo veganas ir norėjo užsiauginti savo ekologiškų daržovių. Jeigu kažkada ūkininkavimas ir žemės ūkis buvo provincijos požymis, tai dabar protingi ir madingi miestiečiai taip pat ėmėsi ekologiškų ūkių ir šiltnamių statybų. Taigi, pora ėmė taupyti pradiniam įnašui dėl paskolos, o vėliau galiausiai nusipirko savo sklypą su nedideliu namu.

Pagaliau turi savo šiltnamį

Kaip sako pora, jie dabar labai laimingi, nes gyvena vis tiek mieste, tuo pačiu gali mėgautis ir gamtos malonumais. Jų šiltnamiai visada pilni nokstančių daržovių, augančių prieskoninių žolelių ir kitokių gėrybių, kurių žmonės kiti paprastai tiesiog pavydi. Šį pavasarį jie turėjo tris šiltnamius, o kitais metais planuoja pastatyti dar du. Kol kas dar tik nedrąsiai puse lūpų kalba apie tai, kad čia galėtų būti ir tam tikras verslo planas, susijęs su prekyba ekologišku derliumi. Džiugina, kad šiltnamiai kaina net nėra brangūs, tereikia turėti laiko juose dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *