Senyvo amžiaus kačių priežiūra ir veterinarija

Paprastai katės gyvena apie 10–15 metų, tačiau būna, kad augintinės įprastą amžiaus ribą viršija ne vieneriais metais. Tiesa, senyvo amžiaus kačių priežiūra reikalauja daugiau dėmesio ir atsakomybės – augintinėms reikalingas dėmesys, subalansuotas ėdalas, profesionali veterinarija ir laiku gydomi sveikatos negalavimai.

Kiek gyvena katės?

VET paslaugosKačių gyvenimo trukmė priklauso nuo daugybės išorinių rodiklių, genetikos, gyvenimo įpročių ir mitybos. Ilgaamžiškumo rekordas priskiriamas Amerikoje gyvenusiam katinui Creme Puff, kuris padvėsė sulaukęs 38-erių metų. Gana dažnas atvejis, kad katės sulaukia 17–20 metų. Paprastai ilgiau išgyvena tos augintinės, kurios nuo vaikystės buvo mylimos ir gerai prižiūrimos. Deja, senatvė katėms nėra lengva – kai kurie augintiniai tampa nebejudrūs, apanka arba apkursta. Tai reiškia, kad sulaukusios garbingo amžiaus katės reikalauja daugiau mūsų dėmesio ir reguliaresnių vizitų pas veterinarą.

Stresas ir pokyčiai

Vyresnės katės savijautai daug įtakos turi stresas. Jei katė pakeičia namų aplinką, turi išsiskirti su šeimininkais ar patiria kitų sunkių išgyvenimų, jos sveikata gerokai suprastėja. Veterinarai primena, kad problemų senyvo amžiaus katei gali sukelti ir jauno, energingo gyvūno įsigijimas, todėl rekomenduojama senstant vienam augintiniui nepirkti kito mažo gyvūno. Apskritai, bet kokie pokyčiai senyvame amžiuje turėtų būti atliekami švelniai ir palengva.

Mityba ir tualeto reikalai

Veterinarijos specialistai teigia, kad katei senstant, ją dažniau kamuoja virškinimo ir tuštinimosi problemos, t. y. augintinė gali pradėti savo reikalus atlikti ne vietoje ir kur kas dažniau, nespėti atbėgti iki dėžutės. Šią problemą gali paskatinti įvairios ligos, pvz., inkstų nepakankamumas ar diabetas. Jei galite, įrenkite kelias tualeto dėžutes. Rinkitės gaminius su žemais bortais. Ypatingą dėmesį skirkite augintinės mitybai – rinkitės senyvo amžiaus katėms pritaikytą ėdalą. Jei nežinote, kokį maistuką pasirinkti, pasitarkite su veterinarais. Primename, kad pas veterinarą reikėtų lankytis kas 3–5 mėnesius.

Bailumas ir nemigos problemos

Bėgant amžiui katės darosi bailesnės, kadangi silpnėja jų klausa ir rega. Be to, senatvė gali sukelti tam tikrus skausmus, pvz., sąnarių, todėl augintinės gali būti agresyvios, piktesnės, nenoriai prisileisti žmogų. Taip yra todėl, kad katės nesupranta, iš kur kyla skausmas ir mano, kad jį sukelia žmogus, pvz., kai bando augintinę paimti ant rankų. Beje, katę gali kankinti nemigos problemos, todėl, kai augintinė miega, leiskite jai ramiai pailsėti. Paprastai senesnės katės miega ten, kur jaučiasi saugios, tai gali būti net ir šeimininko lova. Senstanti katė nori daugiau šilumos, todėl nuspirkite augintinei šiltesnį guolį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *