Kaip mobilieji telefonai keičia pasaulį?

TelefonaiNors šiandien populiarios subkultūros smerkia technologijų sukeltą žmonijos perversmą ir savo elgesiu bei gyvenimo būdu bando grįžti į praeitį, tam tikri įrenginiai gali padėti žmones išgelbėti iš skurdo. Tai – mobilieji telefonai. Jau dabar pastebima, kad išsivysčiusiose šalyse telefonai keičia kompiuterius ir kitus prietaisus, o jų funkcionalumas ir daugialypės, labai daug sferų apimančios galimybės leidžia nuotoliniu būdu atlikti itin svarbias kasdienes užduotis. Būtent šios savybės ir leidžia manyti, kad ateityje mobilieji telefonai padės į gyvenimą integruotis ir trečiųjų šalių gyventojams. Deja, kol kas reikia nepamiršti fakto, jog tik 2 procentai Afrikos gyventojų apskritai turi priėjimą prie fiksuoto ryšio, tačiau išsprendus šią problemą, skurdą patiriančių šalių žmonėms telefonų pakaktų tam, kad jie galėtų gauti visą reikiamą pagalbą: tvarkyti finansus, susirasti darbus, mokytis, dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Tad belieka išsiaiškinti – kaip mobilieji telefonai gali pakeisti pasaulį?

Piniginės operacijos ir bankai

Deja, neišsivysčiusiose šalyse įprasta bankininkystė atokiau gyvenantiems žmonėms yra nepasiekiama. Turint mobilųjį telefoną, žmonės galėtų atsidaryti taupomąją sąskaitą, pradėti savo verslą, kaupti lėšas ir atlikti kitas operacijas. Daugelis bankų siūlo paslaugas, kuomet žmonės savo sąskaitas gali tvarkyti tiesiog skambučių pagalba. Pavyzdžiui, Kenijoje nuo 2007 metų vartotojams leidžiama pervesti pinigus tekstiniu pranešimu.

Informacijos sklaida

Kai gyveni atitolusioje pasaulio dalyje, gali būti sunku būti išgirstam. Štai čia ir pasitarnauja mobilieji telefonai. Pradžią galimybei palaikyti ryšį su kitomis pasaulio šalimis davė UNICEF, kuri pasirūpino, kad mobiliųjų telefonų pagalba siunčiamos apklausos padėtų rinkti nuomones iš 15 skirtingų šalių realiu laiku. Filipinuose esančio Quezon miestelio vietinė valdžia priėmė įstatymus, kurie leidžia mobiliuoju ryšiu tvarkyti darbo užmokesčius, socialines išmokas, rinkti mokesčius. Tai tik įrodo, kad mobilieji telefonai vien fiksuoto ryšio pagalba (nekalbant apie interneto galimybes) gali smarkiai palengvinti kiek atsiskyrusių kraštų ir trečiųjų šalių gyventojų kasdienybę.

Išsilavinimas

Šiandien kaip niekad aišku, kad mobilieji telefonai ar planšetės gali suteikti išsilavinimą trečiųjų šalių gyventojams ir tai nereikalauja didžiulių lėšų. Specialiose bibliotekose jau dabar veikia nuolat prieinami įrenginiai, į kuriuos integruotomis mokymosi programėlėmis galima mokytis įvairiausių dalykų bei taip įgyti išsilavinimą.

Nuoroda: https://fortakas.lt/mobilieji-telefonai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *