Saugokimės pirkdami internetu

Saugumo klaidos, perkantiems internetePrieš keletą metų atsiradusi internetine parduotuve daug kam galėjo atrodyti kaip pati keisčiausia naujovė, verčianti mąstyti apie tai, ar saugu pirkti tokiais būdais. Tačiau dabar interneto vartotojai, esantys pakankamai IT raštingi, mielai nuolat naudojasi internetinėmis parduotuvėmis, jose perka daug dalykų. Aišku, rizika apsigauti ir kažką nusipirkti vis tiek visada gali būti, ypatingai, jeigu tai darote pirmą kartą ir neturite pakankamai žinių, kaip naudotis tokia prekyba. Jeigu bijote, verta sekti veiksmų rekomendacijomis, kaip apsisaugoti nuo bet kokių grėsmių, perkantiems internetu. Štai kokias saugumo klaidas kartais daro perkantieji internetu ir vėliau nukenčiantys.

Naudojasi neapsaugotu ryšiu

Interneto parduotuvėNet jeigu jūsų pasirinkta internetine parduotuve yra puikiai žinoma, pasižyminti sąžiningumu, gerais prekybos principais, aukšta kokybė prekių ir greitu pristatymu, grėsmių vis tiek išlieka, jeigu pasirenkate nesaugų ryšį. Kai žmonės ką nors perka, būdami viešbučiuose, kavinėse, bibliotekose, vietose, kur prisijungia prie viešo neapsaugoto interneto ryšio, jie patenka į tą rizikos grupę, kada visgi kas nors gali matyti jūsų duomenis. Tad ypatingai nukentėti galima tada perkant su kreditine kortele. Mat ja naudojantis nereikia įvedinėti vis kito kodo. Įvedama vardas, pavardė, kortelės numeris, adresas, vienas trijų skaitmenų saugumo kodas. Ši informacija tinka ir visiems kitiems kartams, kada atsiskaitinėjama su kreditine. Tad naudojantis nesaugiu ryšiu ir patekus į kažkokių sukčių stebėjimo zoną, jūsų duomenys gali būti panaudojami vėliau kažkieno kito, išleidžiant pinigus iš kreditinės.

Nesaugo kreditinės kortelės duomenų

Kalbant apie kreditinės kortelės saugumą, apskritai reikia labai stengtis, kad pasirinkta internetine parduotuve būtų tikrai pakankamai saugi ir naudojimasis jos duomenimis nesukeltų jokios grėsmės. Reikia saugoti savo duomenis, geriausia naudotis tarpininkais, prisiimančiais atsakomybe dėl bet kokių galimų pavojų. Tam sukurta sistema Pay Pal. Taip pat jeigu perkate su kreditine, geriau joje nelaikyti jokių pinigų, juos pervesti (tikslią sumą) į sąskaitą tuomet, kada jau yra perkama.

Renkasi nepatikimus pardavėjus

Kita klaida perkant internetu – tiesiog nepatikimų, prastų pardavėjų pasirinkimas. Jeigu renkatės tokius, kurie iš karto atrodo įtartini, gali būti visokių apgavysčių. Tad gali būti, kad vėliau nusivilsite. Todėl verta iškart rinktis tokius pardavėjus, kokie turėtų gerus atsiliepimus, rekomendacijas internete. Tuomet neapsigausite. Bent šiek tiek pasidomėjus, kas yra pardavėjai, paprastai visuomet paaiškėja, koks tai pardavėjas.

Kitos klaidos

Visur naudoja tą patį slaptažodį, tuomet tie, kas ką prisijungė, gali lengvai "nulaužti" kitas jūsų paskyras. Nemoka naudotis kompiuteriu, o perka – taip būna kartais vyresniems žmonėms, dėl per didelio pasitikėjimo savimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *