Pokalbis su meistru: apie pomėgį ardyti ir taisyti

Kai sugenda buitinė technika, arba ją taisome, arba išmetame ir perkame naują. Taisome arba patys, arba ieškome meistro, kuriam buitinės technikos remontas yra profesija. Kai kurie žmonės mėgsta patys pasikrapštyti ir bandyti sutaisyti. Tikėtina, kad meistrai taip pat yra tos pačios kategorijos žmonės, kurie kadaise tiesiog turėjo pomėgį ardyti ir sumontuoti atgal įvairią techniką. Kalbamės su meistru Tomu ir klausiame jo, kaip jis tapo šios specialybės atstovu.

Dirbi meistru, kaip gimė meilė technikos remontui?

Remonto paslaugosMan atrodo, šita meilė atsirado vaikystėje. Atsimenu tokius laikus, kai visi gyvenome labai didelėje šeimoje ir didelėje erdvėje troboje. Tada kambarys būdavo perskirtas spintomis ir baldais, bet ne sienomis. Tėvai vakarais žiūrėdavo kažkokią pokalbių laidą, kurios pavadinimo neatsimenu, o man duodavo kokius nors daiktus, kuriuos aš ardydavau ir konstruodavau atgal. Man tai būdavo didžiausias džiaugsmas, kad man duoda kažkokią techniką, aš ją ardau, žiūriu, kaip padaryta, kaip čia viskas veikia, ir tada vėl atgal sutveriu. O tėvai tuo irgi naudodavosi. Jiems juk labai naudinga, kai vaikas nelipa ant galvos, o tiesiog gražiai sau konstruoja viską ir tvarkosi. Manau, ir man patiktų tokie vaikai. Bet manau, kad tais vakarais, tėvams žiūrint televizorių, o man už sofos sėdint ir kažką ardant, ir gimė mano pomėgis meistravimui.

Ką dar vaikystėje veikdavai?

Daugiau tokių berniukiškų pramogų. Su draugais važinėdavome dviračiu, daug laiko būdavome gryname ore, kažkur lakstydavome. Ta vaikystė buvo tikrai graži, gaila, kad tokia trumpa. Atrodo, praėjo kartą ir nesugrįš.

Kokią techniką dažniausiai teikia taisyti?

Dabar aišku taisyti reikia įvairią techniką, tokią, kokią žmonės naudoja. Sunkiausia yra su elektronika, nes joje yra daug dalykų, kur mes, meistrai, nieko padaryti negalime, turime siųstis dalis iš kažkur. O seniau, kai viskas būdavo vien mechanika, tai ir patys pataisyti galėdavome. Dabar dar būna galimybė sutaisyti kokį seną šaldytuvą, skalbimo mašiną, viryklę. Bet televizorių, elektronikos prietaisų taip lengvai nesutaisysime.

Kokias klaidas daro žmonės, naudodami techniką?

Dažniausiai žmonės nekreipia dėmesio į savo prietaisus, galvoja, kad jie veiks amžinai. Kad yra kitaip, supranta tik tada, kai kažkas ima neveikti. Man keista, kad būtinai turi taip nutikti. Tačiau tikrai tik tada, kai jau neveikia koks šaldytuvas, žmogus sako – nu gal ir reikėdavo kartais jį išvalyti.

Ačiū už pokalbį!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *