Malkų rūšys ir kaitrumas

Net ir keistuose daugelis žmonių šiandien namus šildosi kietu kuru. Tai nebūtinai turi būti įprastas katilas – malkų prireikia ir židiniams, pirtims, galų gale – ir kasdienėms kitoms reikmėms. Tačiau iš kur gauti malkų jei neturi pažįstamų miškininkų ir asmenų, kuriems priklauso miškas? Yra viena išeitis – įsigyti malkų. Malkos pardavinėjamos prie tam tikrų prekybos centrų aikštelėse, turguose, pagal skelbimus, o dabar – ir internete. Malkos kaina internete gali būti net mažesnė. Rasti paprastą paslaugos tiekėją nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, taigi rekomenduojame el. parduotuvę-tinklalapį www.malkine.lt. Malkos Vilniuje pristatomos jau tą pačią ar kitą dieną po užsakymo patvirtinimo. Čia pat galima įsigyti visų rūšių malkų, pradedant kaladėmis, baigiant jau paruoštomis, kūrenimui tinkamomis suskaldytomis malkomis.

Malkų rūšys

malkosMalkos nuo seno skirstomos į dvi rūšis: lapuočių medžių bei spygliuočių malkas. Pastebima, kad kūrenimui labiau tinka naudoti lapuočių medžių malkas, kurios yra gerokai kaitresnės ir galima daryti prielaidą, kad lėčiau dega. Tuo tarpų spygliuočių labiau tinkamos statybos, pramonės srityje. Lapuočiams priskiriami šie medžiai: uosis, ąžuolas bei beržas.

Vienas populiariausių Lietuvoje yra beržo medienos kuras, kadangi jis laikomas universaliu: tinka kūrenti namams, židiniams, pirtelėms, ant beržinių malkų žarijų idealiai iškepa ir šašlykai. Beržinių malkų kaina yra santykinai nedidelė, lyginant su kitų malkų, dėl to jos yra labai populiarios. Tokias malkas išdžiovinti galima per kelis mėnesius, priklausomai nuo to, ar smulkiau, ar stambiau sukapotos malkų kaladės.

Kita populiari malkų rūšis – ąžuolinės. Jas galima pavadinti ir kaitriausiomis, kadangi jos kūrenamos itin ilgai ir duoda daug šilumos, todėl su ąžuolo malkomis nesunkiai galima apšildyti itin didelius plotus. Pastebima, kad deginant ąžuolines malkas, mažiausiai teršiamas kaminas, po tokio kuro deginimo lieka ir mažiausiai pelenų. Visgi suodžių pėdsakų net ir šios rūšies malkos palieka – tai tiesiog neišvengiama.

Dar labai populiarios malkos visoje Lietuvoje ir malkos Vilniuje – uosinės. Jos kiek kaitresnės negu beržo mediena, tačiau nuo ąžuolinių kiek atsilieka. Ši mediena mažiau populiari negu, pavyzdžiui, beržo ar ąžuolo.

Ką daryti norint, kad namuose nuolat būtų šilta ir malkos taip greit nesibaigtų?

Norint sumažinti suodžių kiekį, malkas būtina gerai išdžiovinti. Džiovinti malkas būtina ir tiems, kurie nori sutaupyti pinigų ir tinkamai vartoti energiją jos nešvaistant veltui. Malkas galima pirkti jau išdžiovintas arba džiovinti patiems, priklausomai nuo poreikių ir finansų. Vienas „bet“ – malkų jokiu būdu negalima laikyti ant drėgnos žemės, kitaip jos niekada neišdžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *