Kokie gyvūnai pasitaiko kelyje?

Naktį puikiai kelyje matosi automobiliai, kurie turi geras auto šviesas, pvz., https://www.autosviesos.lt/d1s-xenon-lemputes. Tačiau tų, kas ant kelio pasirodo be šviesų, nesimato. Deja, skaudžiausia dalis čia tenka gyvūnams, kuriuos neretai pamatome ant kelio tik jau po fakto. Kartais pavyksta juos pamatyti važiuojant su ilgomis šviesomis iš toli, tačiau reikia pastabaus vairuotojo, o dar geriau, jeigu stebėjimą atlieka ne tik vairuotojas, bet ir šalia sėdintis keleivis. Tad kokie gyvūnai dažniausiai pasitaiko ant kelio Lietuvoje?

Stirnos

ŠviesosAr tai būtų šviesos hella 5dv 008 290-00, ar kažkokios kitokios, dažniausiai jos padeda pamatyti ant kelio būtent šiuos gyvūnus – stirnas. Jeigu ruošiatės laikyti vairavimo egzaminą, o iš pradžių mokotės teoriją, tuomet tikrai susidursite su bilietais, kuriuose bus klausiama, kaip turėtų būti su stirnomis, kurias sutinkate ant kelio. Ką daryti, jeigu sutikote stirną? Tikėtis, kad ji tik viena tokia? Galvoti, kad jų bus daugiau? Iš tiesų, stirnos po vieną nevaikšto. Paprastai, kuomet prie kelio arba kelyje sutinkate stirna, iškart galite tikėtis, kad jų yra daugiau, tik dar nežinote, ar jos jau perbėgo, ar dar tik atbėga. Taip pat važiuojant būtina mirksėti šviesomis ir apie stirnas įspėti kitus vairuotojus. Kadangi pastarosios gali lygiai taip pat apsisukti ir bėgti per kelią vėl. Gal netgi ne kitiems vairuotojams pasirodyti, o ir vėl pasirodyti jums.

Briedis

Prieš keletą metų veikusi iniciatyva Nebūk briedis, skatino pėsčiuosius užsidėti atšvaitus ir būti matomiems kelyje. Kodėl pasirinktas būtent briedžio simbolis? Todėl, kad būtent briedis yra tas gyvūnas, kuris visiškai nereaguodamas į automobilius, į jų šviesas, išeina į kelią ir būna mirtinai nutrenkiamas. Aišku, tai stambus gyvūnas, ir seną surūdijusį automobilį taip pat gali stipriai aplamdyti ir taip sukelti didelius padarinius ekipažui. Tačiau pats briedis po susidūrimo niekada neišgyvena, nes lūžta jo ilgos kojos, o be jų jis jau nebegali. Jeigu stirna, lapė ar kitas gyvūnas dar gali būti tik sužeisti, tai šis raguotis turi atsisveikinti su gyvenimu. Tai vienas prasčiausiai evoliuciškai prie transporto eismo prisitaikęs miško gyvūnas.

Smulkūs

Kiškiai kartais praliuoksi kelią, jų nesimato tamsoje, nes jie per maži, tad arba laimė jiems dovanoja tolimesnį likimą, arba mirtis pasirenka. Lapės irgi beveik nematomos – kartais šmurkšteli, o kartais nutrenkiamos. Katės gana dažnai papuola po ratais, nes taip pat nemato mašinų. Šunys papuola rečiau, tačiau tuomet būna labiau gaila.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *