Klaviatūrų keitimas

Klaviatūros bei pelės svarba lyginant nešiojamuosius kompiuterius su stacionariaisiais.

Klaviatūrų keitimasKo gero kiekvienas sutiktumėte, jog pagrindinis kompiuterio išorinis komponentas-įrenginys darbui vis dėl to yra kompiuterio klaviatūra. Pasinaudojant ja, patogu spausdinti tekstą, o ši „mada“ praktiškai atėjo iš spausdinimo mašinėlių, todėl vos atsiradus kompiuteriams ir jų klaviatūroms mašinėlės tapo nebepopuliarios.  Norint išsirinkti kokybišką klaviatūrą, tenka atsižvelgti į daugelį aspektų. Šiuo metu ganėtinai populiarios guma padengtos klaviatūros, kadangi jos yra atsparios vandeniui. Taip pat populiari ir garso nesukelianti kompiuterio klaviatūra, jos kuriamos nervingiems žmonėms. Kalbant apie klaviatūros pasirinkimą, reikėtų paminėti jog perkant nešiojamąjį kompiuterį kompiuterio klaviatūra negali būti laisvai pasirenkama, todėl daugelis žmonių turi vėliau problemų su jos keitimu, kai atsiranda brokas ir panašiai.

Kitas nemažiau svarbus įrenginys be menkiausios abejonės yra pelė. Jeigu tarkime, atsiranda problema dėl kompiuterio klaviatūros ir prisireikia jos staigaus pakaitalo, jeigu naudojate Windows operacinę sistemą, pakaitalu be didesnės problemos gali būti vaizdinė klaviatūra, valdoma pele. Kitu atveju, jeigu neturėtumėte išoriniu būdu prijungiamos pelės, kompiuteriu naudotis gali būti praktiškai neįmanoma.

Lyginant nešiojamuosius kompiuterius su stacionariais, nešiojamieji kompiuteriai ne tik kad nelabai kompaktiški dėl to kad kompiuterio klaviatūra brangi, ką jau kalbėti apie jos keitimo kainą, tačiau pelę dažniausiai tenka naudoti išorinę kiek trumpesniu laidu, kadangi ši nešiojamame kompiuteryje yra paprasčiausio pado pagrindu padaryta ir gan nepatogi. Žinoma, internete naršyti galima, bet neverta tikėtis žaidimuose naudoti šios pelės.

Į ką atsižvelgti renkantis klaviatūrą ar pelę?

Na, pirmiausiai klaviatūros pasirinkimas priklauso nuo skonio. Vieniems patinka kai mygtukai dideli ir išsikišę, kitiems labiau tinka kai jie įdubę ir renkant mygtukus nesigirdi jokio garso. Žinoma, gausu įvairių atmainų, pavyzdžiui kompiuterio klaviatūra, skirta žaidėjams arba klaviatūra kuri skirta tik darbui, todėl mygtukų išdėstymas, apšvietimas gali skirtis, tas pats ir su pelėmis. Vienos skirtos darbui, kompaktiškumui, pavyzdžiui belaidė pelė ir panašiai, o kitos skirtos žaidėjams, su specialiais programuojamais mygtukais šonuose ir panašiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *