Mano namai – mano tvirtovė

Naujuose namuose įrengta moderni šildymo sistema, tai – šilumos siurbliai. Ilgai su vyru svarstėme, kaip viską sutvarkyti, kad šiluma kainuotų kuo pigiau, o namuose būtų šilčiau.

Du efektyvūs sprendimai

Namo įrengimasTaigi, pasitarę su draugais, kurie dirba statybose bei su šilumos tinklais, išsiaiškinome du dalykus. Visų pirma, namas turi būti tinkamai apšiltintas. Ne tik dėl to, kad čia yra dabar patvirtinta ir pakeista energinio sertifikavimo nuostatai, bet ir todėl, kad apskritai reikia saugoti tą temperatūrą, kokią pavyksta tau pasidaryti. Jeigu pavyksta namuose išgauti norimą šilumą, tai reikia ją ten užlaikyti. Dėl to mes sutikome investuoti į stogo ir sienų apšiltinimą, taip pat į langų pakeitimą. Tam tikras remontas būtų buvęs daromas bet kuriuo atveju, bet dabar mes supratome, kad reikia būtinai negailėti investicijų būtent šioje srityje. Kitas aktualus klausimas ir labai svarbi investicija buvo tinkamai parengta šildymo sistema. Mums buvo akivaizdu, kad reikia surasti tokį šildymo sprendimą, kuris mūsų nevargintų ir padėtų sutapyti. Abu esame iš kaimo kilę, pusę gyvenimo kūrenę pečius. Aš jau negaliu pakęsti to jausmo, kai iki alkūnių suodinomis rankomis beviltiškai sėdi prie krosnies, o ten kažkodėl viskas vis tiek neužsidega. Taip pat ir rūpintis kuru kasmet, tąsyt jį per šalčius ir vasarą – ne mums. Tad norime tokio modernaus šildymo, kur nereikėtų daug vargti. Tačiau tikrai – ne iš miesto atvestų šildymo sistemų. Juk tai reikštų bankrotą, kai negali pasireguliuoti, kokios šilumos tau realiai reikia. Taip mąstant, diskutuojant, tariantis su specialistais ir priėjome išvados, kad šilumos siurbliai turbūt bus efektyviausias sprendimas.

Tinkamai paskirstyta šiluma namuose

Aišku, jog tada, kai jau sutarėme dėl šių galimybių, reikia nuspręsti, kur tuos šilumos siurblius statyti, kurias patalpas šildyti daugiausiai. Sutarėme, kad labai svarbu apšildyti vonią, tualetą, miegamąjį, darbo kambarius. Dėl virtuvės vargintis reikėtų mažiau, nes ten paprastai būname tik maisto gaminimo metu, o tada būna ir taip karšta, nes verda puodai, reikia net langą praverti. Taigi, daugiau šilumos norisi ir į miegamąjį atvesti, nes miego metu geriau neperšalti. Tačiau reikia ir įvesti autonominį reguliavimą, kad nesukaistume per daug. Jeigu žiemą miegant kambaryje yra per karšta, norisi atsidaryti langą. Tą padarius paskui ateina ledinis oras į kambarį ir štai prabundi ryte drebėdamas su temperatūra, sloga ir skaudančia gerkle.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *