Kada geriausia pirkti butą?

Visi kalba, kad šį pavasarį kaip niekad gerai perkami nauji butai Vilniuje, tad tie, kas dar tik svarsto kažkada įsigyti savo būstą, taip pat ima galvoti apie tai. Ar jau reikėtų pirkti savo butą, ar geriau tai daryti vėliau, ar anksčiau, kaip išvis nuspręsti? Yra visokių versijų, kada geriausia pirkti butą, bet geriausia mąstyti plačiai, o spręsti individualiai.

Svarbiausi dalykai gyvenime – iki 30

Vilniaus butaiViena populiari psichologinė teorija teigia, kad svarbiausius dalykus gyvenime reikia padaryti arba pradėti daryti iki tau sueina 30. Taip pat ir naujos statybos butai Vilniuje turėtų būti perkami tokiame amžiuje, o ne tada, kai jau esi senesnis ir sulėtėjęs. Vienoje TED kalboje psichologė aiškina, kad šių laikų Y karta klysta, viską atidėdama vėlesniam laikui. Nors mūsų gyvenimo trukmė yra ilgesnė, tačiau jaunystė ir pats jėgų antplūdis trunka tiek pat. Tad kol esame jauni, tada ir turime atlikti arba pradėti įgyvendinti pačius didžiausius savo gyvenimo uždavinius. Kurti šeimą, gauti išsilavinimą, pradėti geriausią savo karjerą, planuoti gyvenimą. Tie, kas pradės gyvenimą būdami 30 ir daugiau, sunkiai visa tai darys, nes nuo tokio amžiaus ima mažėti jėgų. Be to, bus vėloka. Tad ir būstą pirkti, paskolą imti būstui verta ankstesniame amžiuje.

Atsižvelgiant į kainas

Kiti siūlytų pirmiausia žiūrėti ne į save, savo norus ir galimybes ar savo amžių, o į tai, kaip atrodo kainų peizažas. Jeigu fiksuojama kainų kilimo pradžia – verta pirkti greičiau būstą. Jeigu kainos krenta, tada reikia palaukti, kol dar nukris. O jeigu yra labai aukštos, galite mesti monetą. Kadangi neaišku, ar jos dar pakils, ar tiesiog nukris ir nusileis.

Kai planuojate šeimą

Dar vienas variantas – pirkti būstą tada, kada jo tikrai reikia. Jeigu jūs keliaujate, neturite vienos sėslios gyvenimo vietos, jums visai nebūtina turėti būstą ir dar paskolą. O jeigu kuriate šeimą, planuojate vaikus, gal ta ir yra jau tas laikas, kada reikėtų sustoti ir įvertinus sąlygas nusipirkti būstą. Kainos kyla ir leidžiasi, bet žmonės būstą perka, nes jie jį perka tuomet, kai jiems reikia būsto. Kai jauna šeima nori turėti savo namus, kai žmonės nori planuoti ramų ir gražų gyvenimą, tada ir verta nusipirkti savo būstą ir jame gyventi. Tad šeimos planavimas yra tas laikas, kuris daug ką priverčia apsispręsti.

496
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *