Europos krepšinio čempionato istorija iki 1950 metų

Europos krepšinio čempionatas – vienas laukiamiausių krepšinio gerbėjų renginių. Ir nors šis renginys organizuojamas jau daug metų, būtina pasidomėti jo istorija.

Europos krepšinio čempionatasDalyvauti Europos krepšinio čempionato turi teisę stipriausios šio žemyno vyrų krepšinio rinktinės. Vyresni krepšinio gerbėjai tikriausiai dar pamena, kuomet pirmą kartą buvo suorganizuotas šis čempionatas, tuo tarpu šios kartos atstovams informacija apie tai, kuomet pirmą kartą buvo surengtas Europos krepšinio čempionatas, gali būti nežinoma. Pasirodo, Europos krepšinio čempionatas pirmą kartą buvo surengtas 1932 metais, Ženevoje. Dar 1932 metais buvo įkurta Tarptautinė krepšinio federacija. Būtent šiais metais krepšinis buvo įtraukta į olimpinių sporto šakų sąrašą. Europos krepšinio čempionatas yra organizuojamas kartą per dvejus metus. Pirmajame Europos krepšinio čempionate dalyvavo tik 10 rinktinių. 1932 metais vykusio Europos krepšinio čempionato metu čempionais tapo mūsų kaimynai latviai, nugalėję savo varžovus ispanus. Įdomu tai, jog pasibaigus pirmajam Europos krepšinio čempionato, varžovus įveikę latviai medalių negavo, kadangi tradicija apdovanoti čempionus medaliais susiformavo šiek tiek vėliau. Ir nors Latvijos rinktinė apdovanojimų negavo, jiems buvo suteikta teisė rengti antrąjį Europos krepšinio čempionatą. Antrajame Europos krepšinio čempionate sėkmė nusišypsojo mūsų šaliai – būtent mūsų šalies atstovai iškovojo pergalę (finale jiems teko kovoti prieš Italijos rinktinę). Būtent dėl šios priežasties antrasis Europos krepšinio čempionatas 1939 metais vyko mūsų šalyje. Renginys vyko specialiai jam pastatytoje Kauno halėje. Kalbant apie šį Europos krepšinio čempionatą, būtina paminėti vieną įdomų faktą: antrajame Europos krepšinio čempionate teisę dalyvauti turėjo ir Egipto komanda. Tokia teisė Egipto rinktinei buvo suteikta todėl, kad savo žemyne ji neturėjo varžovų.

Reikia pabrėžti, jog dėl Antrojo pasaulinio karo įvykių Europos krepšinio čempionatas nebuvo rengiamas net septynerius metus. Praėjus kariniams neramumams, Europos krepšinio čempionatas buvo surengtas 1946 metais, ten pat, kur ir buvo surengtas pirmą kartą – Ženevoje. Šiame Europos krepšinio čempionate pergalę išplėšė, Čekoslovakijos rinktinė, kuria teko kovoti prieš italus. Vienas naudingiausių Čekoslovakijos žaidėjų (kurio dėka ir buvo pasiekta pergalė), buvo Haroldas Mrazekas.

1947 metais Europos krepšinio čempionate debiutavo TSRS, kuri ir tapo tų metų nugalėtoja. Reikia pabrėžti, jog TSRS rinktinė buvo sudaryta iš ukrainiečių, rusų, latvių, estų, latvių.

Ir nors šis čempionatas yra vadinamas Europos krepšinio čempionatu, dėmesį verta atkreipti į tai, jog 1949 metų čempionatas vyko Egipte. Na, o atsižvelgiant į tuometinį nesaugų oro transportą, čempionate dalyvavo tik 4 šalių rinktinės, o pergalę išplėšė egiptiečiai.

130
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *