Dantų balinimas

Visi žinome, kad šypsena – tai didžiausia žmogaus puošmena, net didžiausio paniurėlio veidą paverčianti simpatišku. Jei žmogus šypsosi, jis jau savaime tampa gražus ir mielas. Taigi norint, kad šypsena būtų graži, kartais nepakanka vien dantų priežiūros. Rūkant, geriant daug kavos, arbatos, raudonojo vyno ir kitų dažomųjų medžiagų turinčių gėrimų, dantys ima gelsti, gesti, todėl būtina susirūpinti jų būkle. Ant dantų emalio kartais atsiranda ir skirtingų spalvų, ne tik gelsvų dėmelių, tad vienintelė galima išeitis – dantų balinimas. Internete gausu reklamų, kviečiančių įsigyti tam tikrus preparatus ir dantis balintis patiems. Tai įvairios balinimo lemputės, dantų balinimo juostelės, balinimo pieštukai, specialios kapos su želė, tačiau odontologai įspėja, kad daugelis šių prekių nėra sertifikuotos ir netinka dantims balinti, nes nėra saugios.

dantų-balinimasNaudojant netinkamas priemones, vėliau galima prisidaryti rimtų problemų: ištrupės dantų emalis, taigi procedūros kainuos kur kas brangiau, o padaryta dantims žala gali būti neatitaisoma. Dantų balinimas – tai procedūra, kuria reikėtų nepiktnaudžiauti ir ją atlikti kartą ar daugiausiai du per metus. Tik tuomet balinimas yra saugus dantų emaliui. Balinant dantis su odontologo pagalba, pasiekiama geresnių rezultatų, kadangi specialiai pritaikomos kapos dantims, o balinti dantis reikia namuose, laikant specialią želė ant dantų kasdien po 2 valandas. Dantis galima balinti ir lazeriu kabinete, tačiau taip dantys patiria daugiau streso, gali pasidaryti itin jautrūs, tad geriau juos balinti po truputį. Kai vyksta dantų balinimas, nereikėtų valgyti maisto ir gerti gėrimų, kurie turi įtakos dantų spalvai, pavyzdžiui, mėlynių, raudonojo vyno, kavos, juodosios arbatos, reikėtų ir nerūkyti.

Estetinis plombavimas

Įprastas dantų taisymas gali padėti ne visais atvejais. Kartais reikia rinktis ir estetinį plombavimą. Estetinis plombavimas – tai ištrupėjusio, nuskilusio danties atkūrimas sluoksniais dengiant tam tikras medžiagas, audinius, kurie yra labai panašūs į tikrus dantų audinius. Odontologai estetinio plombavimo metu parenka idealią spalvą, kuri tinka prie natūralios dantų spalvos.

Estetinio plombavimo procedūra nėra skausminga, kaip daugeliui gali pasirodyti. Jei atvejis nesudėtinga, vienas dantis užplombuojamas per maždaug pusę valandos ar valandą. Kai atvejis sudėtingesnis, plombavimas gali trukti ir iki 2 valandų. Dažnai, atliekant estetinį plombavimą, nuskausminimo neprireikia. Jei dantų spalva negraži, dantys dėmėti, pageltę, prieš estetinį plombavimą reikėtų atlikti ir dantų higienos bei balinimo procedūras. Tik tuomet bus galima džiaugtis gražia šypsena ir gyventi pilnavertį gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *