Daugeliui nepatyrusių slidininkų kyla klausimas, kaip gi išsirinkti tinkamas kalnų slides, kokie turėtų būti kalnų slidinėjimo batai? Kokios jos turėtų būti, kad kalnais šliuožtumėte ne tik greitai, bet ir saugiai ir kad slidinėjimas suteiktų gausybę teigiamų emocijų, o ne atvirkščiai. Taigi skaitykite pagrindinius patarimus, kuriuos pateikia slidinėjimo inventoriaus ekspertai.
Firma. Tiek pradedantieji besidomintys, tiek ir jau pažengę slidininkai žino kelias garsiausias firmas, tačiau vien prekių ženklais vadovautis nevertėtų. Ne visuomet brangiausios slidės yra pačios kokybiškiausios, taigi rinkitės atsargiai. Pirmam kartui nepirkite pačių brangiausių kalnų slidžių parduotuvėje. Pirma dėl to, kad dar nesate gerai įvaldęs slidinėjimo technikos ir toks pirkinys gali nepasiteisinti – slides galite sulaužyti, nubrozdinti ir taip toliau. Antra, brangiausios kalnų slidės dažnai būna skirtos profesionalams, tad mėgėjams jų pirkti netikslinga. Taigi į kokius parametrus svarbu atkreipti dėmesį?
Slidžių ilgis. Slides rinkitės pagal savo ūgį: jos turėtų būti 10-20 centimetrų trumpesnės už jus. Tai yra, jeigu Jūsų ūgis 180 cm, rinkitės slides tarp 160 ir 170 cm ilgio. Jei slides perkate pirmą kartą, visiškai pakaks ir trumpesnių. Trumpesnes slides derėtų rinktis ir tiems, kurie mėgsta ekstremalų slidinėjimą ir slidinėja tarp daugybės posūkių, kalnelių, tai yra rengiasi daug manevruoti. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad slidinėdami su trumpesnėmis slidėmis greičiau pajusite nuovargį ir raumenukų skausmą. Pasirinkus ilgesnes slides, galėsite išvystyti didesnį greitį, todėl su jomis geriau jausitės slidinėdami nuo ypač aukštų kalnų ir teisių trasų. Beje, ilgas slides renkasi daugiau patyrę slidininkai.
Kita „atributika“. Rinkdamiesi slides nepamirškite įvertinti ir tai, kokie bus Jūsų kalnų slidinėjimo batai. Jei batų dar neturite, pirmiausia rinkitės slides, o tik vėliau batus. Jei batus jau turite, slides derinkite prie jų. Čia taip pat svarbūs ir apkaustai, lazdos bei visa kita įranga. Apsilankykite profesionalioje parduotuvėje ir visą komplektą jums įsigyti padės parduotuvės konsultantai.
Slidžių kietumas. Nors daugeliui gali skambėti kiek netikėtai, slidės gaminamos skirtingo kietumo. Pavyzdžiui, profesionalūs slidininkai renkasi labai kietas slides: norint jas tinkamai valdyti, reikia daug jėgos, patirties. Taigi norint jomis slidinėti, reikia būti ne naujoku. Naujokams ir norintiems kalnuose pailsėti geriau rinktis minkštesnes slides, nes su jomis paprasta laviruoti posūkiuose. Tačiau yra vienas minusas – jos mažiau stabilios. Taigi optimalus variantas – vidutiniškas kietos kalnų slidės: su jomis be vargo slidinėsite bet kokiuose kalnuose ir bet kokiose trasose be didesnių rūpesčių.