Vestuviniai žiedai: kokius rinktis?

Anksčiau niekas per daug nesuko galvos, kokius vestuvinius žiedus rinktis – visi paprasčiausiai mūvėjo geltono aukso žiedus. Šiandien vestuviniai žiedai tikrai stebina įvairove: jaunieji renkasi ne tik aukso, bet ir sidabro, volframo ar titano žiedus, tačiau kuriuos jų geriausia rinktis?

vestuviniai žiedaiŽinoma, viskas priklauso nuo asmeninių poreikių. Vieniems norisi ilgaamžiškumo, kitiems svarbi tik išvaizda, dar kitiems – svarbi kaina.

Taigi, kokie įvairių medžiagų žiedų privalumai ir trūkumai? Žinoma, ne tik vestuvinis, bet ir sužadėtuvių žiedas turi tokius pat pliusus bei minusus.

Aukso žiedai pasižymi ilgaamžiškumu, jie gali būti perduodami iš kartos į kartą, be to, auksas buvo ir bus vertingas visais laikais, taigi, jis turi išliekamąją vertę. Pasikeitus piršto formai, žiedo formą paprasta pakisti – žiedą galima padidinti arba pamažinti. Visais laikais vestuviniai žiedai buvo gaminami iš aukso, tačiau šiandien juos pasirenkama vis rečiau, dažniau jaunieji renkasi balto aukso žiedus. Be visų aukso pliusų, reikėtų paminėti ir pagrindinį minusą – laikui bėgant aukso žiedai apsibraižo, todėl jo išvaizda nebebūna tokia pat kaip ir vestuvių dieną.

Volframo ir titano žiedai nekeičia savo formos, taigi, reikalui esant jo negalima padidinti ar pamažinti, tačiau kai kurie pardavėjai suteikia nuolaidą, jei pasikeičia piršto forma. Didžiausias volframo žiedų pliusas – jų praktiškai neįmanoma subraižyti, nes už juos kietesnis tik deimantas, tačiau –iedus reikėtų saugoti nuo nagų dildės ir smėlio. Volframo vestuviniai žiedai visada atrodys taip pat kaip ir vestuvių dieną, juos labai paprasta prižiūrėti: tereikia kartais nuplauti vandeniu ir muilu. Titanas – minkštesnė medžiaga nei volframas, todėl žiedai gali būti subraižomi. Tiek titanas, tiek volframas nėra taurusis metalas, todėl šių medžiagų vestuviniai žiedai neturi išliekamosios vertės. Titano vestuviniai žiedai kainuoja gana pigiai.

Sidabriniai žiedai nėra tokie patvarūs, todėl iš šios medžiagos gali būti pasirenkamas sužadėtuvių žiedas, bet ne vestuvių. Laikui bėgant jie labai susibraižo, gali pajuoduoti, be to, gali pakeisti savo formą, pavyzdžiui, įsilenkti, tačiau sidabro lankstumas palankus tuo atveju, jei pasikeičia piršto dydis – žiedo formą galima nesudėtingai pakeisti. Sidabras, lyginant su auksu, yra pigi medžiaga.

Taigi, gana sudėtinga atsakyti, kokius žiedus geriausia rinktis. Vestuviniai žiedai pasirenkami pagal individualų skonį, piniginės storį, ir, žinoma, lūkesčius, kiek ilgai žiedas turėtų „tarnauti“, tai yra, ar norima jį palikti ateinančioms kartoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *