Gaisras miške – viena klaida iki katastrofos

Kad miškas paskęstų liepsnose, nereikia didelių pastangų. Priešingai – užtenka vieno neapdairaus gesto ir ugnis gali išsiplėsti per visą miško plotą. Dauguma gaisrų priežasčių ir yra žmogaus veiklos padariniai, tik nedidelę dalį sudaro pakitusios natūralios gamtinės sąlygos. Bet kokiu atveju, klimato kaita taip pat labiausiai priklauso nuo žmogaus veiklos, todėl ne visais atvejais besikeičianti miško aplinka ir susidarantys gaisrai gali būti oficialiai pripažįstami natūraliems veiksniams.

Miskuprojektai.ltDažniausiai pasitaikantys gaisrų atvejai – vasaros ir žiemos laikotarpiais. Juos sukelia netinkamai paliktos laužavietės, numesti cigarečių likučiai, žiežirbos, susidarančios dėl žmonių valdomų prietaisų ar traukinių, dėl žaibų ar neįtikėtinų sausrų. Kad nelaimių būtų kuo įmanoma labiau išvengta, privalu pasirūpinti vandens ir smėlio atsargomis, jeigu jaučiama, kad gali kilti neplanuotų problemų.

Gairų trukmė turi labai didelį intervalą – gali trukti nuo kelių valandų iki beveik dviejų savaičių. Nepastebėto ar kuo vėliau pradėjo gesinti gaisro plotas nuolat plečiasi, todėl svarbu suprasti, jog mažas kelių milimetrų ugnies blyksnis gali lemti kelių kilometrų ilgio negandas. Gesinimui pasitelkiamos ir oro pajėgos, tačiau net ir jos prieš didelius gaisrus turi mažą kontrolę.

Gaisro metu nukenčia ne tik augalija – kenčia ir jo gyventojai, bendra ekosistema, veltui sunaikinama daug vertingos medienos ir gyvūnijos. Ne gana to, miškui atsigauti gali prireikti dešimčių metų, o kai kuriais atvejais augalai toje pačioje žemėje nebeauga – jai reikalingi kardinalūs pokyčiai. Taigi, labai svarbu atsakingai prižiūrėti savo veiksmus miške, nes vienas netinkamas sprendimas gali lemti tikrą katastrofą.

Jums priklausančiu mišku gali pasirūpinti miskuprojektai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *