Dviratis kaip transporto priemonė

Dviratis yra dviratė bemotorė transporto priemonė. Pastebima, kad ši transporto priemonė tampa vis populiaresnė. Turbūt tam įtakos turėjo pablogėjusi šalies ekonominė situacija, kuomet norint sutaupyti imta rinktis tokias transporto priemones, kuriomis nuvykti į norimą vietą nieko nekainuoja. Tačiau ko gero dviračiai išpopuliarėjo ne tik dėl to. Manoma, kad daugeliui pasinikti tokią transporto priemonę paskatino, vis labiau populiarėjantis sveikas gyvenimo būdas ir ekologija. Šiuo metu kiekvienas nori būti sveikas ir sportiškas, todėl važiavimas dviračiu tampa vis labiau vertinamas nei automobiliu ar viešuoju transportu. O ką jau kalbėti apie tai, kad daugelis atkarpų yra lengvai įveikiamos važiuojant dviračiu, todėl kam eikvoti pinigus ir kurą be reikalo? Juk geriau rinktis ekologišką ir neteršiančią aplinkos transporto priemonę – dviratį.

dviračiaiPasirinkę šią transporto priemonę nepamirškite ja važiuoti saugiai. Svarbu ne tik, tinkamai sureguliuoti dviratį ir jį pritaikyti sau, bet ir laikytis eismo taisyklių.

Daugelis mano, kad dviratis nėra transporto priemonė, tačiau įsidėmėkite, kad dviračiai yra laikomi transporto priemonė, egzistuoja net tam tikros dviračių kelių eismo taisyklės. Tokių taisyklių laikytis gyvenamoje zonoje niekas neįpareigoja.  Tačiau įvažiavus į kelių eismo zoną privalote laikytis tam tikrų taisyklių. Pavyzdžiui atkreipkite dėmesį į tai, kad keliais važiuoti gali asmenys nuo 14 metų, išimtis – išklausytas dviračiu eismo kursas ir įgytas specialus pažymėjimas, kuris leidžia gatve važiuoti nuo 12 metų.

Taip pat įstatymais įtvirtinta nuostata, kad dviratininkai privalo pasirūpinti, kad jų transporto priemonė turėtų veikiantį garso signalą ir stabdį.  Taip pat esant įrengtam dviračių takui, draudžiama važiuoti automobilių kelio danga. Nesant dviračių tako važiuoti dviračiu privaloma pagal eismo kryptį. Dėl savo paties saugumo patartina naudoti šalmą, šviesą atspindinčią liemenę bei atšvaitus. Nors daugeliui tai atrodo nepriimtiną, tačiau to nedarydami rizikuojate tiek savo, tiek kitų žmonių gyvybe.

Saugumas yra pagrindinis dalykas, kuriuo turėtumėm vadovautis naudojant dviratį kaip transporto priemonę. Saugumu būtina pasirūpinti ir transportuojant dviratį automobiliu. Turint sulankstoma dviratį, didelių problemų dėl to kilti neturėtų. O ką daryti tuomet kai transportuoti norite įprastą dvirati arba ne vieną? Puikus sprendimas yra pasinaudoti thule gaminiais. Tai įvairūs dviračio laikikliai, skirti gabenti dviratį lengvuoju automobiliu. Paprastai tokie laikikliai yra tvirtinami ant automobilio stogo arba galinės dalies.

Thule teikia ne vien dviračių, bet ir kitų sporto reikmenų gabenimui pritaikytus laikiklius, tokius kaip slidžių laikikliai bei stogo bagažinės. Naudodamiesi thule gaminiais galėsite būti užtikrinti, kad jūsų dviračių ar kitų sporto priemonių gabenimas bus saugus ir patikimas. Juk saugumu pasirūpinti turime pirmiausia.

150
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *