Kokia stogo danga – tinkamiausia?

Kartais namų šeimininkai stogo dangas ima rinktis net nepažvelgę į namo projektą. Verta susimąstyti: galbūt projektas reikalauja rinktis tam tikros rūšies dangas? Pabandysime paaiškinti, kur gi čia „šuo pakastas“.

Kodėl jūsų namui netiks bet kokia stogo danga?

stogo-dangaNuo stogo dangos tipo labai priklauso, ar pats stogas bus ilgaamžis ir pateisins visus jūsų lūkesčius. Taip pat labai svarbi ir stogo išvaizda. Reikėtų nepamiršti ir praktinių aspektų: ar palėpėje bus pakankama garso izoliacija, kaip stogo danga „reaguos“ į oro temperatūros pokyčius. Ypač tai svarbu, jei palėpėje bus įrengiami gyvenamieji kambariai. Jei palėpė bus naudojama kaip sandėliukas, žinoma, ne visai nesvarbu, jei, pavyzdžiui, lietaus lašai į stogą barbens garsiau nei įprasta. Tačiau įsivaizduokime situaciją: palėpėje įrengti (taip dažnai ir būna) šeimos miegamieji, ir būtent dėl šiurenančio lietaus visą naktį negalite miegoti. Analogiškai ir vasarą – lauke karšta, plius 30, ir jei stogo danga tam tikros rūšies, tikėtina, kad palėpėje miegoti bus labai karšta. Gali būti, kad situacijos nepataisys nei patalpų vedinimas, nei oro kondicionieriai. Tad šiuos niuansus su būsimais meistrais, kurie įrenginės stogą, aptarkite jau savo pirmojo susitikimo metu. Jie padės pasirinkti tinkamiausią stogo dangą.

Taip pat labai svarbu, kad stogo danga būtų atspari šalčiui. Pro stogą tiek išeina, tiek pro čia ir patenka šaltis, taigi būtina pasirūpinti geromis izoliacinėmis medžiagomis, ne tik kokybiškomis stogo dangomis. Šalčiui ir oro sąlygoms atspari yra keraminė danga.

Dengiant stogo dangą būtina paisyti namo projekto

Kaip jau minėta, renkantis stogo dangą, labai svarbu yra paisyti namo projekto. Jeigu stogas, pavyzdžiui, yra plokščias, tuomet dangų pasirinkimas yra stipriai apribotas. Projektas geriausiai pasufleruoja, į kokius niuansus turi atsižvelgti tiek namo savininkas ar asmuo, kuris tą namą stato, tiek ir stogų dangos paslaugas teikiančios įmonės arba fiziniai asmenys. Tad stogų dangos parinkti negalima savavališkai, neatsižvelgus į architektų rekomendacijas, antraip galite turėti nemalonumų ir net finansinių nuostolių. Taip pat ir pats namo savininkas negali elgtis kaip tinkamas: jau įrengus stogą, imtis įrengti stoglangius, pristatyti terasas, balkonus ir taip toliau. Prieš vykdant kiekvieną darbą, reikia pasitarti su architektu. Žinoma, jei įrengiami oro kondicionieriai, apšvietimas ir kt., tartis tikrai nėra būtina – reikia atskirti statybą nuo įrengimo. Kitaip tariant, reikia elgtis teisėtai ir taip, kad nebūtumėte patrauktas į teismą. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *