Detalus lietvamzdžių pasirinkimo gidas

Planuojant nuosavo būsto statybą, itin svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas – tokias, kurios būtų tiek kokybiškos, tiek ir už logišką kainą. Ta pati taisyklė galioja ir lietvamzdžiams – lietvamzdziai kaina gal ir neatrodo kaip laibai baisus pirkinys, tačiau reikia pagalvoti apie patį geriausią pasirinkimą. Taip sutaupysite ir laiko, ir pinigų. Būtent todėl šiame straipsnyje jums ir pateiksime pagrindinius dalykus, į kuriuos reikėtų atkreipti savo dėmesį renkantis lietvamzdžius savo naujai statomam ar renovuojamam būstui.

Ilgaamžiškumas – itin svarbu

Vienas iš svarbiausių dalykų į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis lietvamzdžius, yra jų ilgaamžiškumas. Juk jūs tikrai nenorėtumėte keisti lietvamzdžių kas kelis metus ir taip gaišti savo laiką bei sunkiai uždirbtus pinigus.

Lietaus vamdžiaiJei lietvamzdziai kaina atrodo labai patrauklūs, tai yra pirmas indikatorius, kad galbūt jie nėra labai kokybiški ir vos po kelių metų juos teks keisti naujais bei mokėti papildomą kainą. Todėl visuomet siūlome atsižvelgti į tai, kokiam laikotarpiui gamintojas skiria garantiją. Jei kalbame apie plastikinius lietvamzdžius, jų garantinis laikotarpis turėtų būti bent 10 metų. Jei kalba eina apie metalinius lietvamzdžius, garantinis laikotarpis turėtų būti ne trumpesnis nei 40 metų. Jei gamintojas ar pardavėjas siūlo gerokai trumpesnius garantinius laikotarpius, reikėtų sunerimti ir pasiteirauti kodėl taip yra.

Kaip jau pastebėjote, metaliniai lietvamzdžiai yra kur kas ilgaamžiškesni. Nors metaliniai lietvamzdziai kaina ne daug pranoksta plastikinius lietvamzdžius, tačiau jie tarnauja bent 5-6 kartus ilgiau. Pagrindinis dalykas kodėl plastikinius lietvamzdžius reikia keisti dažniau yra tas, jog plastikas nėra atsparus ultravioletiniams spinduliams, todėl po maždaug 10 metų tokie lietvamzdžiai paprasčiausiai nubluks ir praras visą savo prekinę išvaizdą. Žinoma, jei jums nelabai rūpi tai, kaip atrodo ant jūsų namo sumontuoti lietvamzdžiai, plastikiniai lietvamzdžiai jums tiks kuo puikiausiai.

Taip pat itin svarbus dalykas yra lietvamzdžiui išmatavimai. Tik teisingai pasirinktų išmatavimų lietvamzdžiai bus efektyvūs. Lietvamzdžių storis apskaičiuojamas pagal tai, nuo kokio stogo ploto jie turės surinkinėti vandenį. Jei lietvamzdžiai bus per stori – nieko tokio. Tačiau jei sumontuosite per plonus lietvamzdžius, jie kimšis ir nesugebės tinkamai pašalinti visų kritulių nuo jūsų stogo.

358
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *