Metų archyvas: 2016 m.

Svajonė – nuosavas šiltnamis

Vedrana siūlomi gaminiaiAr pagalvojate, kad kol vieni svajoja apie nuosavą automobilį, kiti apie keliones, tretiems svajonė gali atrodyti nuosavi šiltnamiai? Veganai ir ekologijos mėgėjai, porelė iš Vilniaus, dabar džiaugiasi, kad šiltnamiai kaina perkami nedidele, jeigu tik turi savo žemės. Dabar ši pora jau yra įgyvendinusi savo svajonę – ji turi savo šiltnamius, kur augina daržoves. Bet kaip iki tokios svajonės prieita?

Augo nuosavame name

Kaip sako mergina, ji visada augo nuosavame name. „Tada, kai augome name, pykdavome su broliais, jog turime tvarkyti teritoriją, sodą. Reikėdavo ir daržus ravėti, ir šiltnamius lieti, ir lapus grėbti, ir obuolius skinti. To darbo tikrai visada būdavo, o teritorija tokia didelė, kad kartais net per visą vasarą taip ir nenueidavau į kitą sodo galą. Tada vaikai, kurie gyveno daugiabučiuose, atrodydavo kažkokie laimingesni. Jie visi žaisdavo kieme, mėtydavo kamuolį. Tačiau taip pat mėgdavo ir pas mus į kiemą ateiti. Ko mes tada neįvertinome“, – sako ji.

Bute trūko žalumos

Skaityti straipsnį “Svajonė – nuosavas šiltnamis” »

Jums kainuos ne tik marketingo specialistas, bet ir jo idėjų įgyvendinimas

Jeigu jums reikalingas profesionalius marketingo specialistas, tai dar nereiškia, kad turite kreiptis į mažiausias kainas siūlančius specialistus. Fatmarketing.lt pabrėžia, kad klientai, kurie renkasi neaiškių specialistų paslaugas už itin mažą kainą, dažniausiai moka du kartus. Taip yra dėl to, kad dėl vieno specialisto netinkamo darbo kitiems tenka taisyti klaidas. Klientui tai kainuoja papildomai. Dėl šios priežasties kiekvieną marketingo specialistą reikėtų rinktis itin atidžiai, nes nuo to priklausys ar patirsite nuostolių ar ne. Visiems ketinantiems kreiptis į marketingo specialistus, pirmiausia reikėtų kruopščiai įvertinti visą būsimą strategiją ir reikalingiausius darbus. Pagal tokius kriterijus bus galima lengviau surasti tokius specialistus, kurie galėtų padėti jus dominančiais konkrečiais klausimais.

Marketingo specialistas turi būti ieškomas atsakingai

Fatmarketing.ltNevalia kreiptis į nežinomus specialistus, kurie klientams siūlo be galo mažas kainas. Kaip pradžioje minėjome, kiekvienas turėtų šiuos meistrus rinktis pagal gebėjimus. Dauguma specialistų internete turi savo tinklapius. Jums reikia juos tinkamai peržiūrėti. Atsižvelkite į tinklapiuose pateikiamą informaciją. Tokiu būdu sužinosite kokiose srityse dirba pasirinktas specialistas. Jūs tiesiog matysite kokį paslaugų sąrašą jis siūlo. Jeigu tame sąraše yra paslaugos, kurios jums reikalingos, tada jau derėtų domėtis specialisto gebėjimais.

Norint sužinoti ar specialistas turi kompetencijos atlikti tam tikrus darbus, tiesiog žiūrėkite ar nėra kokių nors atsiliepimų internete. Žinodami kokios kokybės paslaugas siūlo pasirinktas specialistas, žinosite ar verta į jį kreiptis ar ne. Fatmarketing.lt pataria labiausiai vengti tų, apie kuriuos internete galima surasti be galo daug prastų atsiliepimų. Logiška, kad jeigu toks marketingo specialistas jau kažkam suteikė prastos kokybės paslaugas, tai ir jums bus tas pats – nieko gero laukti neturėtumėte.

Skaityti straipsnį “Jums kainuos ne tik marketingo specialistas, bet ir jo idėjų įgyvendinimas” »

Vidaus baseinai – kada ir kodėl verta?

Baseinas – išskirtinė poilsio erdvė, formuojanti namų stilių. Tai prabangos prekė, pasižyminti praktine nauda. Vandens pramogos – puikus būdas pailsėti po sunkių dienos darbų, pasimėgauti ramybe ir laisvalaikiu su draugais ar šeimos nariais. Nepriklausomai nuo to, ar jus domina vidaus baseinai plaukimui ar hidromasažiniai baseinėliai, vanduo sustiprins sveikatą ir leis užmiršti rūpesčius. Tiesa, jei norite džiaugtis patikimu, kokybišku ir ilgaamžiu baseinu, kreipkitės į šios srities profesionalus.

Baseinas namuosePlaukimo baseinai stiprina raumenis, gerina kraujotaką, suteikia daugiau jėgų ir ištvermės. Tai puikus būdas, padedantis kovoti su antsvoriu ir stiprinti fizinį pasirengimą. Hidromasažiniai SPA baseinai atpalaiduoja ir masažuoja įtemptus kūno taškus. Vandens masažas gerina savijautą, stiprina imunitetą, mažina nervinę įtampą.

Lauko ir vidaus baseinų skirtumai

Visi baseinai skirstomi į dvi atskiras kategorijas: lauko ir vidaus baseinus. Lauko baseinai yra sezoniniai, paprastai naudojami tik vasaros metu. Tiesa, specialios uždangos ir vandens šildymo įranga prailgina maudynių trukmę iki 9–10 mėnesių. Vidaus baseinai naudojami visus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų. Iš kitos pusės, minėtoji įranga reikalauja gana daug erdvės ir nuolatinės priežiūros. Žinoma, SPA baseinėliai yra nedideli ir kompaktiški, todėl pritaikomi net ir mažos erdvės patalpoje.

Skaityti straipsnį “Vidaus baseinai – kada ir kodėl verta?” »

Staliaus gyvenimas

Modernūs virtuvės baldaiDidelių firmų virtuvės baldų gamyba vyksta masiškai. Patogūs baldai gaminami arba konvejerio būdu, arba užsakant juos iš kitų mažesnių firmelių. O kaip baldus gamina žmonės, kurie viską nuo A iki Z daro patys? Kaip gyvena staliai? Apie tai kalbamės su baldų gamintoju Petru.

Kaip tapote staliumi?

Nuo vaikystės prisimenu, kaip eidavau laisvu metu į garažą pas senelį. Mano tėtis pats garaže mėgdavo tik motociklą pakrapštyti, o man būdavo įdomiau, kaip yra pagaminami kokie nors baldai. Taigi, staliumi tapau labiausiai senelio dėka, kuris mane ant tokio kelio ir užvedė. Tikrai visada norėjau būti staliumi, nes man patiko tai, ką senelis daro. Pats geriausias kvapas būdavo skiedrų, medienos kvapas, kuris apimdavo visą garažą po to, kai baigdavo senelis darbus. Tada dar nežinojau, kad turi būti patogūs baldai, patvarūs. Pats irgi konstruodavau kažkokius žaislinius. Buvau sesei padaręs lėlių namelį, ji labai jį mėgo. Aišku, žaislinių virtuvės baldų gamyba neprilygsta tikrų, kai dabar pagalvoju. Vėliau ėjau mokytis į profesinę mokyklą, bet mokslus netgi mečiau, nes ten negavau tiek žinių, kiek norėjau, ir teko eiti iškart dirbti, nes labai to norėjau.

Skaityti straipsnį “Staliaus gyvenimas” »

Kada keisti telefoną?

Kartais tikrai kyla klausimas, ar mūsų turimi telefonai dar geri, ar juos jau reikėtų keisti naujais. Dilema, kada keisti telefoną, dažniausiai kankina tuomet, kai telefonas dar nėra visiškai nusidėvėjęs ar sugadintas. Vienok, jeigu jums pavyko taip ilgai išturėti telefoną, tai yra labai geras ženklas, vadinasi, jūs tikrai atsargus žmogus, jums į rankas galima patikėti bet ką, nes jūs tikrai tą daiktą išsaugosite ilgai. Tačiau visgi pamąstyti, kada daiktą keisti nauju, vis tiek verta.

Dėl telefono gedimų

Telefonai pigiauKartais mes sakome „ai, kad dar veikia“, nors iš tiesų neatsižvegiame į aibę įvairių gedimų. Tie gedimai kartais ne tokie akivaizdūs mums, bet labai nervina kitus. Pavyzdžiui, jeigu streikuoja telefono garsiakalbis, jūs puikiai girdite pašnekovus, tačiau jus girdi su trukdžiais ir triukšmu, tai jūsų pašnekovams yra tikrai nemalonu kalbėtis būtent taip.Taigi, reikėtų atkreipti dėmesį ir pasistengti, kad jūsų turimi įrenginiai būtų malonūs ne tik jums patiems, bet ir tiems, kas su jumis bendrauja. Juk tai visgi yra visų pirma ryšio, komunikacijos įrenginys, taigi, reikalingas ir jums, ir tam, kas yra kitame gale.

Skaityti straipsnį “Kada keisti telefoną?” »

Refliuksas ir kaip jį gydyti?

Refliuksas dažnai vadinamas šiandieninės civilizacijos rykšte. Tai labai paplitęs susirgimas ir jos atvejų daugėja. Negydoma liga gali baigtis vėžiu, tačiau kaip ją gydyti, jeigu ilgą laiką ji neduoda jokių simptomų.

Kas yra refliuksas?

Refliuksas gydytojų įtariamas, kuomet pacientas skundžiasi kąsnio pojūčiu gerklėje, dėl kurio jis negali valgyti ir ryti, gerti. Lietuvoje kas trečias žmogus jaučia šiuos pojūčius. Kas yra refliuksas – gydytojai dažnai nusako kaip streso sukelta liga, kuri pasireiškia kosuliu, rijimo sutrikimu, dažnu krenkšėjimu, lyg deginimu už krūtinkaulio. Refliukso sukeltas kosulys gali pradžioje atrodyti kitos ligos priežastimi ir tik gydymo procese pastebima, kad kosulį kelia refliuksas. Negydomi refliuksai gali sukelti komplikacijas – opas, vėžį.

Gydymas

Problemos su refliuksuYra net kelių rūšių refliuksai, t.y. rūgštinis, tulžinis, mišrus ir dujinis. Pirma pagalba yra refliukso gydymas liaudies medicina ir reguliuojama mityba. Pacientai dažnai klausia – refliuksas ka valgyti? Medikai sako, kad svarbu ne tik ką, tačiau ir kada. Refliuksai yra streso palydovai, todėl pacientams būtina valgyti bent tris kartus į dieną reguliariai: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Vakarienę valgyti reiktų bent tris ar daugiau nei tris valandas iki miego. Atsisakyti aštraus ir riebaus maisto. Vengti gazuotų gėrimų, alkoholio, citrusinių vaisių. Kuomet refliuksas vaikams nustatomas, dažnai, tėveliai daro klaidą ir pereina prie košės rėžimo. Tačiau to daryti nereikėtų. Vis dėlto, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju.

Skaityti straipsnį “Refliuksas ir kaip jį gydyti?” »

Idėja Naujųjų šventimui: kubilas

Ką veiksite per Naujus Metus? Ar kas nors jau klausė jūsų šio klausimo, kuris kiekvienais metais jus tiesiog pagauna ir tampa pagrindiniu? Jeigu dar nežinote, kaip sutikti naujus metus, tai žinokite, kad kubilai yra toks dalykas, kuriame karšta kaip tropikuose, nors aplink žiema – Sausio 1 – osios ar Gruodžio 31 – osios. Taigi, žiema žiemai, o kubilai gali puikiai paįvairinti kiekvienos poilsio sodybos aplinką, nesvarbu, ar tai bus vasarą, ar žiemą.

Kuo tokie patrauklūs kubilai?

Kubilas pramogomsMums, gyvenantiems šalyje, kurioje termometras užkyla daugiau kaip 20 laipsnių tik 3 mėnesius per metus, norisi šilumos. Šiauriečiai išrado pirtis, kuriose galima sušilti, taip pat ir mes puikiai įsisaviname šį jų išradimą. Be viso to, taip pat norime ir pasimėgauti burbuliavimu šiltame vandenyje. Kaip? Tiesiog statant koją į kubilą, kuriame šiltas vanduo. Taigi, kubilai atsirado pas mus ne pastaraisiais metais. Seni žmonės gali papasakoti, kad tai iš tiesų gana senas atradimas, ir su juo galima puikiai leisti laiką jau labai seniai. Jau senovėje lietuviškuose kaimuose žmonės turėdavo tikra kaimišką malonumą – kubilą. Jame vykdavo kiekvieną savaitę maudynės, kur nusiprausdavo visa šeima. Tai buvo funkcionalus dalykas. O dabar jis jau naudojamas realiai pramogai. Dabartiniai kubilai gali būti ne tik tradiciniai su krosnimi, bet ir kitokie, su elektriniais įvairiais įrenginiais.

Skaityti straipsnį “Idėja Naujųjų šventimui: kubilas” »

Kelioninės kuprinės planavimas: kaip susidėti daiktus?

Jei ruošiatės į kelionę, neišsiversite be patogios ir praktiškos kuprinės. Be to, privalote racionaliai planuoti bagažo turinį. Kuprinės keliaujantiems skiriasi savo dydžiu ir skyrių padėtimi. Dažna keliautojų klaida – pirkti didžiausios konstrukcijos gaminį. Primename, kad ne visais atvejais tai praktiškas pasirinkimas. Svarbiausia – mokėti tvarkingai ir talpiai supakuoti turimą inventorių.

Daiktų sąrašo sudarymas

Nauja kuprinėVisų pirma reikia pagalvoti, kokių daiktų jums tikrai reikia (ir kokių nereikia). Praktika rodo, kad daugelis keliautojų į kelioninį bagažą įtraukia ir mažai naudos teikiančių daiktų, užimančių daug nereikalingos vietos. Pvz., itin daug klausimų kelia drabužiai. Jei ketinate keliauti vos vieną savaitę, jums tikrai nereikės 3 porų kelnių. Nepamirškite rūbų pakavimo taisyklės. Siūlome drabužius vynioti – taip jie užims mažiau vietos ir nesusilankstys. Kelis drabužius galima kombinuoti tarpusavyje, pvz., kojines dėti į batus. Planuodami kelionės inventorių, nepamirškite, kad tuo atveju, jei nakvosite viešbučiuose, greičiausiai neturėsite sukti galvos dėl feno, šampūno, muilo ar kitų smulkmenų.

Sunkesni daiktai – apačioje

Skaityti straipsnį “Kelioninės kuprinės planavimas: kaip susidėti daiktus?” »

Apie energinį pastatų sertifikavimą (II dalis)

Beveik kiekvienam naujam pastatui šiais laikais yra būtinas energinio naudingumo sertifikatas. Jis nurodo, kaip namas praleidžia šilumą, ir namą ar pastatą priskiria tam tikrai klasei (jų yra devynios). Prieš įvykdant namo pridavimą ir padarant šį oficialų sertifikavimą, galimas savanoriškas termovizijos tyrimas, kuris leistų greičiau ir efektyviau sužinoti, kokiai energiniai klasei iš tiesų priklauso pastatas, tačiau tai būtų padaroma daugiau mažiau iš akies. Mat tai, ką pirmiausia atskleidžia termovizinis tyrimas – tai temperatūrų nuotrauką, kuri rodo, pro kurias namo vietas praeina šiluma ir šaltis. Turint šią nuotrauką galima vadovautis ja kaip kritika ir užsandarinti tas vietas namo, kuriose laisvai vaikšto šiluma.

Tyrimų įvairovė

KSKPaprastai įmonės, kurios užsiima termoviziniais tyrimais, siūlo ir kitas paslaugas, kurias taip pat galima atlikti, tiriant savo namo būklę. Net jeigu neplanuojate tame name gyventi, tai gali būti puikūs, naudingi dokumentai prieš tą namą parduodant – turėsite įrodymus pirkėjui, kad namas yra labai geros būklės. Kokie tie papildomi tyrimai? Tai gali būti ir jau minėtieji termoviziniai matavimai, ir specialūs sandarumo testai bei jų rezultatai, ir akustiniai tyrimai, parodantys, ar pastatas sandarus garsui.

Kaip sertifikuojami pastatai

Skaityti straipsnį “Apie energinį pastatų sertifikavimą (II dalis)” »

Ieškome buto Vilniuje

Butai VilniujeKai parduodami nauji butai Vilniuje, pretendentų į juos atsiranda. Tačiau tam reikia turėti pakankamą biudžetą. Dabar itin paklausūs butai Naujamiestyje, taip pat Olimpiečių gatvėje esančiuose daugiaaukščiuose. Tad, jeigu norite gyventi Vilniuje – tikrai galite. Deja, kiekvienas turi savo ribas, ir reikia stengtis jų neperžengti. Mes taip pat ieškome buto. Kokios problemos dažniausiai kyla Vilniuje ieškant buto? O kas labiausiai įkvepia? Paskaitykite.

Naujų rajonų atsigavimas

Turbūt labiausiai įkvepiantis dalykas yra nuostabus naujų rajonų atsigavimas. Smagu žiūrėti, kaip atsigauna vis kiti gražūs seni, dabar perspektyviais tapę rajonai. Puiku stebėti, kaip atsigauna Naujamiestis, kuris staiga tapo visų geidžiamiausiu rajonu. Ne ką mažiau stebina ir Stoties rajonas, kuriame taip verda gyvenimas ir multikultūrinissusisiekimo centras tampa pripažintu rajonu, kuriame irgi brangsta butai. Žinoma, labai smagu ir dėl Naujininkų, kurie kol kas dar labai pigūs, bet jau greitu metu taip pat bus prabangus rajonas. Tai lengva pastebėti, ieškant buto. Kadangi jo ieškome jau keletą metų, tai ir pastebime, kaip greitai keičiasi šios visos tendencijos.

Kuo toliau – tuo brangiau

Skaityti straipsnį “Ieškome buto Vilniuje” »